1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

omegaRED's Recent Activity

 1. omegaRED одговори на темата Проценка Dell U2711 wide gamut монитор.

  F5 Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  25 Јуни 2019 во 18:01
 2. На omegaRED му/ѝ се допаѓа мислењето на Oktar во темата Raspberry Pi 4 Model B.

  Веќе е дискутирано на темата дали РПи или некое послабо ПЦ на негово место. Има повеќе причини зошто РПи, како на пример: потрошувачка...

  24 Јуни 2019 во 22:12
 3. На omegaRED му/ѝ се допаѓа мислењето на Oktar во темата Raspberry Pi 4 Model B.

  Другари, чекавме и дочекавме! Мислам дека поминаа 4 години од претходниот модел, и како што предвидов, Пи4 ке поддржува 4К. Овојпат...

  24 Јуни 2019 во 15:43
 4. На omegaRED му/ѝ се допаѓа мислењето на goran_oh во темата Кој модел на мобилен/смартфон користите?.

  OnePlus 7pro 12/256[IMG] Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

  24 Јуни 2019 во 08:02
 5. На omegaRED му/ѝ се допаѓа мислењето на Oktar во темата Ваши фотографии [Читај прв пост!].

  Арчер е најновиот член на фамилијата Октаровски а воедно и инспирација за стотици фотки :)

  24 Јуни 2019 во 07:07
 6. На omegaRED му/ѝ се допаѓа мислењето на Fredy во темата Која игра ја плешаш во моментов?.

  Ништо од ова.[emoji4] Само молба до администрацијата да има некое основно тестирање на интелегенција и можност за нормално комуницирање...

  22 Јуни 2019 во 19:08
 7. На omegaRED му/ѝ се допаѓа мислењето на zelenko во темата Проценка PS4 pro 5.05 верзија, jailbreak.

  Имам PS4 pro 5.05 верзија, jailbreak купен од сетек пред 1на година. Гаранцијата штотуку му истече. Доаѓа со еден контролер, ПС слушалка...

  22 Јуни 2019 во 19:07
 8. На omegaRED му/ѝ се допаѓа мислењето на FLEGMA во темата Како да се смени меморијата на телефон.

  Да му јавиме на Џеф Безос да си ги отвори очите пошто овие од Самсунг му продаваат тродупло поскапи картици. Наивен човек..

  20 Јуни 2019 во 11:50
 9. На omegaRED му/ѝ се допаѓа мислењето на goran_oh во темата OnePlus паметни телефони - генерална дискусија.

  Јас го порачав 12/256 ке го имам за една недела и ке споделам импресии. Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

  20 Јуни 2019 во 07:29
 10. На omegaRED му/ѝ се допаѓа мислењето на CBB_6 во темата Aliexpress.

  Значи ексик и Али стандард шипинг и Сингапур пост. 53 дена требаше кримп клештава да стигни во нашава тужна. Е не знам поќе со која...

  KRIMP.jpg 19 Јуни 2019