1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од Oliver!

 1. 50
  Доделено: 5 Јуни 2019

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 2. 40
  Доделено: 24 Јануари 2019

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 3. 25
  Доделено: 16 Јануари 2019

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 4. 30
  Доделено: 21 Септември 2017

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 5. 50
  Доделено: 1 Мај 2017

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 6. 20
  Доделено: 13 Јануари 2014

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 7. 10
  Доделено: 19 Декември 2013

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 8. 10
  Доделено: 10 Март 2013

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 9. 10
  Доделено: 1 Август 2012

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 10. 5
  Доделено: 15 Мај 2012

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 11. 5
  Доделено: 15 Мај 2012

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот