1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Oktar's Recent Activity

 1. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Гејминг Столица Fantech GC184.

  А што е разлика меѓу тебе и Анхоч?

  12 ноември 2019 во 08:10
 2. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на Gaston во темата Samsung Galaxy Buds слушалки: Со софтвер до подобар звук.

  Ти си друже east coast-ер, од пишувањава е лесно да се забележи тоа. И ја сум, ама не викам дека е тоа правилниот избор. Оставам на...

  11 ноември 2019 во 22:40
 3. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на Андреј во темата Samsung Galaxy Buds слушалки: Со софтвер до подобар звук.

  Неодамна ги купив Samsung Buds за некои 90 евра преку оглас од некој што ги добил со телефонот. Неотворени, по добра цена (нови се 120),...

  11 ноември 2019 во 21:56
 4. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на dzunko во темата Сет z97-k,i5 4440,2x4DDR3.

  Нова цена за комплет и некоја слика : 8800 ден [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH]

  20191108_205734.jpg 20191108_205749.jpg 20191108_205809.jpg 11 ноември 2019 во 16:29
 5. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на dzunko во темата Сет z97-k,i5 4440,2x4DDR3.

  Продавам сет од делови : 1. MB : Asus z97-k ( со кутија ) 2. CPU: i5 4440 ( со интел кулер ) 3 RAM : 2X4GB DDR3 Kingston 1600Mhz Blu...

  11 ноември 2019 во 16:29
 6. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на viksa86 во темата Проценка Dji mavic pro.

  Up :(

  11 ноември 2019 во 12:10
 7. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на Pane24 во темата Најдобра банка во МК за странски приливи?.

  30 денари на девизи , 30 денари за сметки плаќање ( тоа се околу 5-6 сметки за разни услуги месечно во просек ) , 30 денари за платата...

  10 ноември 2019 во 21:09
 8. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на Daniel86 во темата Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!).

  [ATTACH] И после пола саат [ATTACH]

  20191110_130331.jpg 20191110_130331.jpg 20191110_133734.jpg 10 ноември 2019 во 19:31
 9. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на Daniel86 во темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  Покрај полнењево, им ставате крема на телефониве да не изгорат на сонце? Или може ги пакувате во најлонче како даљинско од тринитрон тв..

  10 ноември 2019 во 19:30
 10. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на bxxxn во темата каде можам да купам добра,не профи штрафилица.

  Според флаерот друга штрафилица е за 2999, продажна и е 5699 денари АКУМУЛАТОРСКА ДУПЧАЛКА/ ОДВРТУВАЧ 10,8 V

  10 ноември 2019 во 19:29
 11. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на Banjifiko во темата каде можам да купам добра,не профи штрафилица.

  Имаш B&D без купони за 2.700 :D

  10 ноември 2019 во 19:29
 12. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на boro1 во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  [ATTACH] Logitech K380 - Public GR 50€ (знам дека е поевтина во Нексио и во ДДСтор, но ја немаат на лагер) Logitech G102 - Neptun 1100...

  IMG_20191110_143656.jpg IMG_20191109_230031.jpg 10 ноември 2019 во 19:28
 13. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на Андреј во темата Sony MH1C слушалки: Студиски звук за буџет цена.

  Оригинални се AKG EO-IG955, ги споредив со модел од другар кој ги доби со телефонот. Ова видео добро ја објаснува разликата. Можеш...

  10 ноември 2019 во 13:14
 14. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на Buzuki во темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  Вчера се подновив со с10+, па сакам да прашам за батеријата.. Дали да ја полнам на брзо или на споро и дали да чекам да падни до некој...

  10 ноември 2019 во 12:30
 15. На Oktar му/ѝ се допаѓа мислењето на acekorg во темата Избор на DSLR за почетник.

  Мислам дека ќе помогнеш доста ако пишеш што точно би сакала да снимаш и какви очекувања имаш пошто вака доста варираат предлозите. Ако...

  10 ноември 2019 во 08:28