1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови кои Oktar ги следи

 1. bokiscout

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,720
  Допаѓања:
  2,016
  Поени од трофеи:
  1,502
 2. efto

  Gaining Experience
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  257
  Поени од трофеи:
  331
 3. gOJDO

  Мислења:
  9,686
  Допаѓања:
  14,276
  Поени од трофеи:
  2,317
 4. gokica

  Модератор
  Мислења:
  8,550
  Допаѓања:
  10,639
  Поени од трофеи:
  2,342
 5. HardCorec

  Unbeatable , Машко
  Мислења:
  3,273
  Допаѓања:
  4,782
  Поени од трофеи:
  1,717
 6. HocusPocus

  On your way to fame
  Мислења:
  1,013
  Допаѓања:
  633
  Поени од трофеи:
  505
 7. omegaRED

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  2,330
  Допаѓања:
  2,779
  Поени од трофеи:
  1,707
 8. yasho

  On your way to fame, Машко, од Скопје
  Мислења:
  452
  Допаѓања:
  577
  Поени од трофеи:
  205