1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови кои го/ја следат Oktar

 1. bogoevski

  Unstoppable , Машко, од Hønsebybotn
  Мислења:
  1,667
  Допаѓања:
  2,686
  Поени од трофеи:
  1,627
 2. borcep

  Practice makes perfect, Машко, 40, од Скопје
  Мислења:
  891
  Допаѓања:
  1,437
  Поени од трофеи:
  280
 3. BorisSapphire

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  920
  Допаѓања:
  631
  Поени од трофеи:
  205
 4. DarkEnchanter

  Practice makes perfect, Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,761
  Допаѓања:
  1,250
  Поени од трофеи:
  492
 5. fikus

  Intern, Машко
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  15
 6. HardCorec

  Unbeatable , Машко
  Мислења:
  3,273
  Допаѓања:
  4,782
  Поени од трофеи:
  1,717
 7. kocani

  Intern, Машко, 51
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 8. prichina

  Cuda 5.5, Машко, 37, од Скопје
  Мислења:
  7,816
  Допаѓања:
  5,014
  Поени од трофеи:
  2,312
 9. red dragon

  Intern, Машко, 31
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  60
 10. Sharlovski

  Unstoppable , Машко, 35, од Ресен
  Мислења:
  1,129
  Допаѓања:
  2,566
  Поени од трофеи:
  1,345
 11. SiPy`

  Unbeatable , Машко, од У строК центар!
  Мислења:
  2,645
  Допаѓања:
  4,524
  Поени од трофеи:
  1,677
 12. tapout97

  Intern, Машко
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  13
  Поени од трофеи:
  20
 13. Vasko8

  Intern, 33
  Мислења:
  0
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
 14. Глупав

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  188
  Поени од трофеи:
  275