• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од nozo

 1. N

  Nexus 5 (2013)

  Вчера бев во Мобеликс, немаат ни таму црн :/
 2. N

  Nexus 5 (2013)

  Сакам да го земам телефонов од Ледиком (моментално само кај нив најдов црн, кај сите други само бел има). Какво искуство имате со Ледиком , вистина ли е дека телефоните ги давале во кутија од кондури ? Ми препорачувате да го земам од таму или најубаво да почекам другиве да добијат црн ?
 3. N

  Помош за хостинг

  Да не отварам нова тема, сакам да прашам тука - има ли некој искуство со овие ? http://www.webhostingpad.com/
 4. N

  HP Pavillion сервис

  Да, точно е дека тука нема официјален сервис. Најблизок официјален сервис ти е во Благоевград.
 5. N

  Нов Пазар3 за некој ден, ама ќе се наплаќа...

  Сега пробав на мој оглас да си пратам , не ми стигна :ua:
 6. N

  Нов Пазар3 за некој ден, ама ќе се наплаќа...

  @pazar3 : Средете си го проблемот со "заборавена лозинка" - не работи
 7. N

  Каков лап-топ користите?

  Овој модел спаѓа во серијата Павилион ? Дека на интернет негде пишува да , негде не.
 8. N

  Како да го заштитам мојот PHPBB3 форум од хакери?

  Прави редовни апдејти и немаш гајле . И гледај што помалку да инсталираш дополнителни модули
 9. N

  PHP Симулиран бројач на посети

  Одличен код, браво. btw Зашто проверуваш дали постои тоа ID на сесија и правиш апдејт? Можно е да има два исти ID-ја ?
 10. N

  BlueHost = HostMonster

  Има некој хостинг од Hostmonster? Да ми каже дали деновиве добро му работи. Веке цела недела неможам ни cpanel ни webmail да отворам. На online chat ме убедуваат дека е ок.
 11. N

  T-Mobile Pulse

  Кога треба да го донесат т-мобиле?
 12. N

  eBay

  Пред малце ја направив мојата прва нарачка преку Ebay. Бидејки сум немал до сега искуство со ова имам неколку прашања ако може поискусните да ми одговорат :ha: 1. По самото нарачување ми стигна автоматски меил од продавачот со вкупната сума што ке ме фати. И најдоле во меилот стои: Е сеа...
 13. N

  PayPal преку НЛБ Тутунска Банка

  Океј е сега, пред некој саат се среди работата :ha:
 14. N

  PayPal преку НЛБ Тутунска Банка

  Веќе 6 дена чекам тие 93 денари да паднат на 0/1 . Можно е да ме одбиле, или ако ме одбиле ке ме известат на емаил ?
 15. N

  PayPal преку НЛБ Тутунска Банка

  Ај мала помош. Планирам да го нарачам ова http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=432963-001&_trkparms=65%253A15%257C66%253A2%257C39%253A1&_sc=1&_sop=15&_trksid=p3286.c0.m14&_stpos=&_fcid=124&gbr=1 Е сеа, гледам истата работа ја има од 2 па се до 30 долари. Да го зиам најефтиното или треба да...
На врв Дно