• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од nikola_sk1987

 1. N

  Конечно Paypal и во Македонија?

  Mojata e Visa eletron и првата и вторава. А иначе на некои што им го блокирале акаунтот доколку подобро прошиташ се работи доколку цело време ги примаш парите на PAYPAL како подарок и паѕпал не наплаќаат трансакција. Значинемаат никаков ќар од тебе и затоа те банираат. Они мислам дека за 95% од...
 2. N

  Конечно Paypal и во Македонија?

  Aleks прочитај малку подобро Кога напишавме повторно не направивме грешка бидејќи ова важи само за оние PayPal Корисници кои што ја правеа „финтата“ со Тутунска Банка. goKi90 фала ти на сугестија (искрено грешките ги прават оние кои што ни се нови во тимот сепак фала ќе пробаме да се подобриме)
 3. N

  Конечно Paypal и во Македонија?

  Значи paypal отворив многу одамна кога се дозна финтата за со тутунска банка . Тогаш си отворив како Словенија и си терав најнормално подигав пари внесував пари се преку старата Visa картица се додека не дојде време да ја сменам картицата од тутунска и да ми дадат нова картица. Кога пробав да ја...
 4. N

  Конечно Paypal и во Македонија?

  Јас сум админот на svastarnik јас лично ја напишав таа информација. ТВРДАМ 100% дека ги прима картичките од тутунска банка дури и ми одзема 1$ за да ми ја потврди картицата
 5. N

  Конечно Paypal и во Македонија?

  Ова е моја претпоставка. Затоа што АЕК мора да спрема нешто големо штом толку се рекламира иначе за кој ѓавол би се рекламирале толку џабе фрлени пари би биле, а вака е демек еве ги донесовме PAYPAL и со тоа спроведуваме ред во комуникацијата и интернетот.
 6. N

  Конечно Paypal и во Македонија?

  Paypal доаѓа во Македонија 99%. Што мислите зашто толку реклами на АЕК да се воведело ред во комуникацијата. Демек да не се ставаат кредитни картички кај ќе стигнеш кога купуваш, туку да ја поврзеш со еден едноставен сервис и преку него да плаќаш во оваа ситуација АЕК 99% сум сигурен дека мислат...
 7. N

  Конечно Paypal и во Македонија?

  Абе не ми треба Paypal во македонија , ми треба само повторно да ги активираат картиците со старата словенска финта. Според она за 24 септември можеби ќе можеме барем картиците да си ги регистрираме и да си фураме.
 8. N

  Помош со Рyтер Linksys WRT54GR

  Значи не сака ни над 100 ни под 100 еве слика како изгледа
 9. N

  Помош со Рyтер Linksys WRT54GR

  Значи има старт ип и автоматски е подесена на 100 . Е сега ме интересира дали мојата Ип треба да биде 101 или под 100 И има DHCP сервер тоа треба на Enable или Disable
 10. N

  Помош со Рyтер Linksys WRT54GR

  Значи вака кога ставам статички си местам 192.168.1.2 255.255.255.0 192.168.1.1 Default gateway А ИП адреса на рутер ми е 192.168.1.1
 11. N

  Помош со Рyтер Linksys WRT54GR

  Кога е на автоматски ип си има интернет но бес конект значи иста ИП за сите , а кога ќе подесам ип нема никаков интернет и не може да влезе во сеттингс на рутер
 12. N

  Помош со Рyтер Linksys WRT54GR

  Вака ми треба помош со рутер Linksys WRT54GR Ми треба дали знае некој да ми каже како да подесам да имам променлива ип адреса. Другаров за кај што ми треба користи ОН Нет АДСЛ Екстрим. Е порано му го наместив и му беше се ок имаше променлива ип односно можеше преку Broadband connection да се...
 13. N

  Неотворање на сајтови без WWW

  во .htaccess направи редирект 301 малце гуглај и ќе го имаш точниот код
 14. N

  Joomla arтикл проблем!

  php.ini се наоѓа во /home/htdocs/ таму се зголемува меморијата. НО ако си на зезнат хост можно е ова да не ти успее со php.ini. Чаре за ова ти е смени го хостот ако не ти успее со php.ini зошто овој еррор може да е и до дозволена рам меморија од страна на серверот , а тоа не можеш да го промениш
 15. N

  settings за lynksys wrt54gc

  Значи секогаш интернет конекцијата на Wireles e 70% од можната конекција која што може да се постигне со кабел. Било каков рутер стави истото ќе ти се дешава. Затоа кога се користи wireless секогаш кога сакаш да спуштиш нешто мораш со помош на Download Manager не директно преку мозилла. Чаре за...
На врв Дно