1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
NIKIHACK
Последна активност:
18 Март 2015
Зачленет:
10 Февруари 2008
Мислења:
438
Допаѓања:
27
Поени од трофеи:
192

Следачи 3

Пол:
Машко
Веб-страна:
Занимање:
Информатичар со стил :)

Сподели

NIKIHACK

Intern, Машко

NIKIHACK последен пат беше виден (како):
18 Март 2015
  1. CofD
  2. NIKIHACK
   NIKIHACK
   @stefan
   ако знаеш мак и маја,направи некоја мапа и постирај на форумот слики.што се однесува за корисничкиот интерфејс,тој ке се прави во енџинот директно,бидејки има доста плагини за тоа

   @super hacker
   истото се однесува и за тебе(направи некоја мапа и постирај)

   *забелешка
   доколку правите мапа,симнете ги изработените и правете ги соред таа големина,за да нема разлики подоцна во големината
  3. stefan_v
   stefan_v
   Здраво
   Јас еве се пријавувам за правењето на играта(имам и 3дс Макс и Маја). Би го правел Звукот и Корисничкиот Интерфејс, а секако и друго, но најпрвин да видиме до каде сме(Би помогнал со упатства). Имам другари кои ќе ги викнам да помогнат, а веќе имаат развивано игри и се 3д моделери.
   Извести ме(со Приватна Порака).
  4. super_hacker
   super_hacker
   dobra ideja. Eve jas bi sakal da ucestvuvam vo tvojata ideja. 3D Igra.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
  https://www.facebook.com/SpodeliZnaenje
  Занимање:
  Информатичар со стил :)