• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Nep0znat Pr0ekt

 1. Nep0znat Pr0ekt

  Антица 1.0

  @B^nDIT Како што кажав, играта е сеуште во развојна фаза, моментално се работи на некои од стварите што ги потенцира. Топките започнуваат да паѓаат од една почетна положба и го губат интензитетот со секој удар во земја. Благодарам на забелешките.
 2. Nep0znat Pr0ekt

  Антица 1.0

  Меѓу другото ја тестирав и на GeForce4 MX 440, исто работи и на 64ка - тестирано. ;)
 3. Nep0znat Pr0ekt

  Антица 1.0

  Поттикнат од неодамнешниот Global Game Jam Macedonia, започнав со собирање материјали од сајбер светов и ја создадов Антица, македонска авантуристичка 3D игра, која би се категоризирала како TPS (Third-person shooter). Играта содржи само едно ниво и сеуште се наоѓа во фаза на развивање кое ќе...
На врв Дно