• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Nenad.S

 1. N

  Izbor na ruter

  Го направив тестов и резултатите се катастрофални :) Имам фабрички рутер од неотел и во собата кај што е компјутерот брзината падна од 50 на 30 мбс. Дефинитивно ќе гледам LAN решение со гигабит мрежа. Сепак ми треба и подобар рутер за вифи за уредиве и мобилни и сл. или пак range extender. Имам...
 2. N

  Izbor na ruter

  Nemam opcija za lan vo sobata kaj kompjuterot.Ke pustam kabel sledno krecenje ☺
 3. N

  Izbor na ruter

  Zdravo. Ziveam vo stan no mi treba dobar ruter za da mozam da gejmam bezicno.Isto imam i 10tina smart home uredi koi zavisat od dobra i stabilna konekcija. Od forumov i od prijateli slusam deka mikrotik se super, no se dosta poskapi. RBD52G-5HacD2HnD-TC (hAP ac?) – ALL4NET Ova ima i 2.4ghz i 5...
 4. N

  mATX z270 матична плоча

  Здраво, Гледам во продавнициве многу куќишта со mATX формат, но ниедна матична плоча. Дали знаете каде можам да купам во Скопје нова и со гаранција(гаранцијата ми е многу битен дел, инаку ке нарачав онлајн).
 5. N

  Поврзување на лаптоп со Телевизор преку Wi-Fi

  Имам одвоено околу 20.000(+- 3000) за Телевизор, и би ми било голем + ако може да го поврзам со лаптопот без кабли.Какво искуство имате со Miracast и слични сервиси,и дали има ТВ-а во оваа цена кои поддржуваат вакво нешто. Пример...
На врв Дно