• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од naum963

 1. N

  Разлика на две низи

  па од кога ке го добиш после тоа избирши ги тиа 44 и 66 што се на позициите и ке ти работи наједноставна работа и после пак испечатиго
 2. N

  Nba 2013 Ja Igra Li Nekoj

  ima li nekoj sto ja igraee Nba 2013 nekoj caki da kaze ovaa onaaa :)
 3. N

  treba da najdam faktoriel na zadacata

  pa brat da ti kazam taka bese ispitnata da dade 288
 4. N

  treba da najdam faktoriel na zadacata

  #include <stdio.h> int fakt(int n) { if(n==0) return 1; else return n*fakt(n-1); } int main() { int i,n,proizvod=1; printf("Vnesi Broj:"); scanf("%d",&n); for(i=0;i<=n;i++) { proizvod*=fakt(n); n--; } printf("Faktorielot...
 5. N

  treba da najdam faktoriel na zadacata

  ok srediv
 6. N

  treba da najdam faktoriel na zadacata

  #include <stdio.h> int fakt(int n) { if(n==0) return 1; else return n*fakt(n-1); } int main() { int n; printf("Vnesi Broj:"); scanf("%d",&n); printf("%d!=%d",n,fakt(n)); return 0; } problemot ee koga ke stavis za 4 ti dava 24 a treba da dade 288 on gi mnozi...
 7. N

  Matrica resena ama paga pri kompajliranje

  zbir=a[i][j]+a[i][k]; a[i][j]=zbir; a[i][k]=zbir; k--; zbir=0; toa ee toa ama pak mi paga zadacata
 8. N

  Matrica resena ama paga pri kompajliranje

  daj mi mail da ti pratam zadacata da mi pomognis tuka ne ja dava celata zadaca prave greski pri copy past
 9. N

  Matrica resena ama paga pri kompajliranje

  eve jaa i pak paga matricata ? #include<stdio.h> int main() { int i,j,k,n,m,a[10][10],zbir; printf("vnesi go brojot na redic:"); scanf("%d",&n); printf("vnesi go brojot na koloni:"); scanf("%d",&m); for(i=0;i<n;i++) { for(j=0;j<m;j++) {...
 10. N

  Matrica resena ama paga pri kompajliranje

  ne stanuva zbor za niza, a mi ee matrica a ne niza ?
 11. N

  Matrica resena ama paga pri kompajliranje

  Да се напише програма која чита MxN матрица со целобројни елементи. Димензиите на матрицата се внесуваат од тастатура, максимални димензии се 10x10. Програмата треба да ја претвори матрицата во симетрична матрица во однос на средната колона. Претварањето се постигнува со собирање на вредностите...
 12. N

  Matrica

  jas nesto probav ama ne biva ako moze da mi ja resite ke bide podbro ke ve molam
 13. N

  Книга за C дали има некој да ми прати на мак

  I mene ako moze nekoj da mi ja prate na makedonski knigata [email protected]
 14. N

  Matrica

  Ako moze nekoj da mi pomogne kako vo matrica da se najde zbirot na elemntite vo glavnata i na sporednata diagonala vo a[n]x[n] matrica na primer 123 456 789 zbirot na glavnata diagonala e 15 zbirot na sporedanta diagonala e 15
 15. N

  eden palindrom vo c ama nesto ne raboti kako sto treba

  #include<stdio.h> #include<string.h> main() { char a[20]; int i,b,status=0; printf("Vnesete Broj:"); gets(a); b=strlen(a); for(i=0;i<=b/2;i++) { if(a!=a[b-1-i]) { printf("Brojot Ne E Palindrom:"); status=1; break; } } if(status==0) printf("\Brojot E Palindrom: "); } de probaj vakvo nesto za...
На врв Дно