• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од MushRoom

 1. MushRoom

  XML и Flash Projector

  Знае некој да ми помогне како да embed-увам xml фајл во .exe? Читав по форуми дека е пробематично, ама и не ми мисли веќе главата во 4:30 :plachko2:
 2. MushRoom

  Дали сте пушач

  Има една друга работа... твоето седење пред компјутер, твојата нередовна исхрана, пијанчењето е твој изолиран проблем. Твоето пушење станува проблем на околината. Најмногу на свет ме нервираат пушачи кои немаат никаква почит спрема непишачите во нивната близина... па дури и дома кога ќе ти...
 3. MushRoom

  Ваш фаворит за победник на Eurosong 2008

  Не свирам на инструмент, пеам во хор. Се признава? Мада тотално ја промаши поентата... Јас не трошам веќе бајти на темава... вие како сакате :predavanje: :lovemk:
 4. MushRoom

  Ваш фаворит за победник на Eurosong 2008

  A вие како нешто ептен големи стручњаци сте за музика, па треба вашата реална проценка да ја земам здраво за готово? Македонија не влезе во финале ради економски причини и ради тоа што другите имаат поразвиено национално чувство од нас. Претседателот на жирито беше од Шведска и цело...
 5. MushRoom

  Ваш фаворит за победник на Eurosong 2008

  До кога бе само ние ќе си го ругаме своето?! Оној шпанецот можда да не заслужува да биде биде директ во финале, без никакви предквалификации?! Какви и да беа, мои беа. Навивав за Македонија и криво ми е што не успеавме да се пласираме во финалето. :plachko2:
 6. MushRoom

  Имало победни и од нас!

  Нa шпанецов само Глоријан може да му парира.
 7. MushRoom

  ActionScript 3.0 (Adobe AIR) vs. Java (Java VM)

  Проектот Capuchin ги поврзува JavaME и Adobe FlashLite. Така да има што да се извлече the best of едното и другото.
 8. MushRoom

  Каде за 1-ви Мај?

  Рурален туризам... 4 дена :ribar:
 9. MushRoom

  Панталони со тастатура

  Ваљда му е некој touchpad тоа од десно... ја би носела вакви панталони... нормално за низ дома :)
 10. MushRoom

  Грешки на медиумите

  После D ќе ми аргументира: Кај нас има неписмени новинари, спикери со говорна мана, ќорави камермани, директори со основно школо... и што е најтрагично, сè е така нормално....
 11. MushRoom

  Ако може некој да ми направи лого за програмирање

  A друже, малце боите на форумот да ги припитомиш? Сериозно сакав да размислам за тоа какво лого би легнало, ама ме заболеа очи и го скинав табот :ermm:
 12. MushRoom

  Заштита на приватност???

  И една боца кислород како accessory на лапито.
 13. MushRoom

  najdobrata makedonska reklama

  Не значи дека ја краделе идејата, можеби баш го замислувале како еден вид пародија на позната сцена од филм. Ама ако ова чудо го пуштаат на телевизија, еден 18+ знак да стават пред да почне :maskiran:
 14. MushRoom

  Нов македонски веб портал - - - - З`ш да не?

  jovan, наместо да се лутиш одговори си сам „Што е она што твојот портал го прави различен од другите“? „Што ќе нè наведе да го посетуваме баш твојот портал“?
На врв Дно