• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од MuNja

 1. MuNja

  Барам итно за матична плоча ....

  Ако е тоа проблемот има лесно решение ке инталира нов систем без да прави формат на дискот и се ке стои и стариот систем и податоците и понатака нека средува како што сака.
 2. MuNja

  Препорака за лаптоп до 15000 ден

  Како што гласи насловот сакам препораки за лаптоп 15 инчен со до 15 ијлади ден ке се користи за сурфанје на нет, слушање музика, работа во ворд и гледање некое филмче .Однапред благодарам .
 3. MuNja

  Проценка на конфигурација

  Не сум ич по игрите пц то ми е и повеке од доволен сакав да го продадам и да си земам лаптоп(поради просторот кој го зафака) но тоа е тоа ке си го користам додека можам после тоа ке си земам лаптоп.
 4. MuNja

  Проценка на конфигурација

  За тие пари не го давам нема шанси ако е таа реалноста ке си го чувам не го продавам.
 5. MuNja

  Проценка на конфигурација

  Ми треба ваша помош околу проценка на конфигурација (за продавање ми е колку можам да му земам ): Монитор lg flatron w1942s матична плоча G31-M7 TE 2 гига рам kingmah 800Mhz Процесор DualCore Intel Pentium E2200, 2200 MHz Хард диск ExselStor Texnology j9250s ata device 250gb. Графичка NVIDiA...
 6. MuNja

  Проблем со www.carclub.mk

  Вака сега сум на работа кога ке одам дома ке видам и ке ти пишам но и од мојот нет и кај другаче исто се случува (мене ли ме најде за спамер :D) дај таму пушти слободно адресите да се логираме од каде сакаме а не да се нервираме позз.
 7. MuNja

  Проблем со www.carclub.mk

  Ок јас неможам да тврдам дека со сигурност ве исконтакритал сега му ја дадов адресата што ја остави да ве исконтактира преку неа се надевам дека ке го надминеме проблемот.
 8. MuNja

  Проблем со www.carclub.mk

  Aбе зеро јас сум чен на форумот и редовно го посетувам од работа и од дома но сум приморан да подкраднувам комшиски нет за да го посетам форумот и порталот, на ново нет кај што сум претплатен не знам како ви излегоа сите спамери па да ги блокирате ип адресите,пред малку разговарав со...
 9. MuNja

  Проблем со www.carclub.mk

  Сега сум на работа со додаденото не отвара проблемот го имам дома ке пробам кога ке си отидам . Исправка ете сега се отвори на работа со додавката ке пробам дома да видам што ке се случи.
 10. MuNja

  Проблем со www.carclub.mk

  Не се работи за банирање на ip адреса бидејки на истиот оператор пробано на повеке места кај другари на различни пц не ја отвара страната , во билизина од еден кафич факам сигнал од рутерот кој е на телеком и од таму немам проблем.
 11. MuNja

  Проблем со www.carclub.mk

  Вака не ми ја отвара страната го појавува следото Forbidden You don't have permission to access /index.php on this server. Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request. Apache Server at forum.carclub.mk Port 80 е сега кога...
 12. MuNja

  Проблем со интегрирана графичка

  Кога спомна кулер ме асоцира на вентилатор и затоа реков дека нема кулер во секој случај се разбравме.Ке истесирам што се случува таму имам и паста па ке ја заменам, ке измерам температура, па ке видиме што понатаму.
 13. MuNja

  Проблем со интегрирана графичка

  Нема кулер итегрирана е ке пробам утре да видам на матичната што како е ако сум во можност бидејки ми е службен компјутер.
 14. MuNja

  Проблем со интегрирана графичка

  Не нема никакви нотификации едноставно како да се гаси мониторот и пак се оклчува и потоа се нормално , освен што понекогаш трепери сликата и потоа сама од себе се смирува.
 15. MuNja

  Проблем со интегрирана графичка

  Го пробав тоа со страната на интел и пак постои проблемот, инаку немам адаптери директно си е на излезот од гафичката инаку сега приметив дека и сликата понекогаш трепери.
На врв Дно