• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од МулевР

 1. М

  Проблем со домашна мрежа (Wireless)

  На вториот рутер DHCP го исклучив. Дали треба нешто друго да се уклучи или исклучи, зошто не се случува ништо кога ќе го приклучам кабелот од првиот рутер Едит: Го средив готово
 2. М

  Проблем со домашна мрежа (Wireless)

  Здраво. Го имам истиот проблем како членот Антониј. Двата рутери ми се како DHCP. Ме интересира вториот како да го сетирам, а истоврмено да можам и од вториот да поврзам уреди со кабел
 3. М

  Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  Сликано со Redmi Note 7 со Google камера
 4. М

  Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  Redmi Note 7 сликано на ауто со обична камера
 5. М

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  На инстаграм имаат ставено
 6. М

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Го донеле Redmi Note 7 во ледиком. 64гб верзија 210 евра, 128гб - 220 евра. Има ли некој искуство со ледиком за квалитетот на робата, оди разликата во цената спрема анхоч е 4000 денари
 7. М

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Кај се наоѓа продавинцава во Грција ?
 8. М

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Според вас кој е подобар избор Mi 8 Lite или Redmi Note 7 ?
 9. М

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Има некој информација Redmi Note 7 кога ќе го донесат во Македонија ?
 10. М

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Се знае одприлика кога ќе стаса redmi note 7 во Македонија ?
 11. М

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  А за овој што мислите ? И зошто пишува дека е china version, во што е разликата ? Aliexpress.com : Buy Original Xiaomi Redmi Note 5 3GB 32GB Cellphone Snapdragon 636 5.99" Full Screen 12MP 5MP Dual Camera 2160*1080 4000mAh Battery from Reliable Mobile Phones suppliers on Xiaomi Mi Store
 12. М

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Има ли некој нарачувано телефон од алиекспрес. Сакам со попустов да нарачам Mi a2 lite. Дали вреди да се нарача и некој искуства дали има со истиот модел ?
 13. М

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Има ли опција на А2 Lite копчето за враќање назад да се направи да си биде на десна страна наместо на лева ?
 14. М

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Таман си е сега, два дена ми правеше така само. Го инсталирав и апдејтот одма има интересни работи
На врв Дно