• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Mr One

 1. M

  Препорачајте IPTV

  Ovie platformi sto se nudat odat na dva nacina. Preku xtream codes, a preku negoviot panel podignat stalker portal i preku klasicen (ministra) stalker portal. I dvete se ranlivi, pa moze mnogu da se izvlece. Primer kako izgleda ministra portal...
 2. M

  Препорачајте IPTV

  Heh me nasmea, ma kakov korisnik :). Tvviet imam od sopstvenikot gratis, za kvalitet nema zbor. Nema seckanje nitu vo udaren termin posebno kaj arenite. Ova ostanato neoti sum poglednal, seto toa se gleda bez nikakva preplata i pokraj silnite zastiti sto gi stavaat.
 3. M

  Препорачајте IPTV

  Gledam site baraat kvalitet. Ima i takvi no se poskapi: EX-YU kanali - TVViet.tv Osven ova se ostanato odnosno site tie (divi) platformi kako rapid, nordic1, geniptv itn se gleda besplatno. Nordic Da ne slikam ponatamu, kako BH telekom, RS telekom, amis koi se legalni, a ovie sto odat na...
 4. M

  Препорачајте IPTV

  Се што е јавно објавено ќе ви сецка, кочи... Кога веќе се објавуваат линкови одете на serbianforum.org, побарајте и некој ќе ве услужни со бесплатна листа. Се разбира со ексју канали.
 5. M

  Препорачајте IPTV

  Грешка си, реков освен nordic сите се ексју листи. Ме мрзеше да кликам на секоја и потоа вака се отвора преку влц луа адон. Тоа црното е скенер кој работи на мак адреси од серверот, откако ќе најде активен мак го конвертира во листа. Муабетот ми беше за рапид кој гледам го фаворизирате, но...
 6. M

  Препорачајте IPTV

  Очигледно си немал прилика да видиш како изгледаат останатите листи. Ова е најдобрата колекција од екс-ју листи што некогаш ќе ја видиш: Освен Nordicone сите се ексју листи. Гледам се фаворизира Rapid, имам од него купишта акаунти. Има многу слаба заштита, затоа мислите ако купувате рапид...
 7. M

  SMART TV IPTV

  Хуго иптв Здрава храна Кспорт Влагор Нектар Има и други. За првите две знам дека имаат и сопствен извор.
 8. M

  Препорачајте IPTV

  Во право си за балканскиве хостинзи, најдобрите се во Франција, Холандија, Германија. Одат до краен клиент само на друг начин, еве една цела кабелска: Како? Тоа не е во темава, инаку јас не сум градот од каде е оваа кабелска. Пак ќе повторам битен е изворот, оваква листа оди на хост па потоа...
 9. M

  Препорачајте IPTV

  Може на најразлични начини. Еве еден и тоа од Тетово: http://164.40.250.80:8000/ Стримовите му одат на порт 8800 (Astra), префрла во панел на 8000. Е сега изворот Astra може да е најразличен, не е битен толку серверот колку што е изворчето.
 10. M

  SMART TV IPTV

  Кој сервер е или сликни ја само листата на канали.
 11. M

  SMART TV IPTV

  Оди на три адреси, сервер од Холандија (109.236.90.xxx) clientportal.link portal.rapidiptv.com iptv.myfreenetwork.net Може и вака директ на смарт ТВ со логин податоци. http://clientportal.link:8080/client_area/index.php Еве што има таму
 12. M

  SMART TV IPTV

  Да усб-ето постојано на ТВ, имав некое старо усб со 2 Gb меморија и си го најде местото :). Самата апликација тежи околу 700 Kb. Листата или листите ти се аплоадирани на сајтот, кај мене се заклучени и одат само на MAC адресата од мојот ТВ. Имаш и оција за додавање на уште MAC адреси, што би...
 13. M

  SMART TV IPTV

  Да не спамираме, јас не продавам листи. Можам да дадам контакт кој сака преку ПП со некој што поседува таква листа.
 14. M

  SMART TV IPTV

  Ако сакаш ќе ти дадам контакт со сопственикот на media-furure листата. Според мене една од најдобрите, a не постои начин пиратски да се гледа без негова дозвола.
На врв Дно