1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Moscow_BoY
Последна активност:
28 ноември 2012
Зачленет:
12 Јуни 2007
Мислења:
260
Допаѓања:
4
Поени од трофеи:
45
Веб-страна:

Сподели

Moscow_BoY

Intern

Moscow_BoY последен пат беше виден (како):
28 ноември 2012
  1. Vavo
   Vavo
   Заинтересиран сум за ова. Дипломиран сум на електро (КТИА). Освен со компјутерска безбедност работам сега на поле на физичка безбедност, видео надзор, аларми (се е тоа веќе дел од корпоративната мрежа на компанијата со директен пристап преку интернет) и знам колку е лесно и вакви ситеми да се „исклучат“. Да не збориме за social engineering :)

   Па пиши, или би сакал да го прочитам финалното дело

   Потребен ми е рецензент за дело од областа на компјутерската безбедност. Минимални услови би биле рецензентот да е дипломиран информатичар. Секоја дополнителна поврзаност со компјутерската безбедност би била предност. Доколку има заинтересирани за повеќе информации би бил повеќе од задоволен ако ме контактираат по ПП.

   Благодарам на вниманието.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Веб-страна:
  http://securzone.blog.com.mk/