• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од moongose

 1. moongose

  Препорачајте IPTV

  Eurosport Player, 5 евра.
 2. moongose

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Тоа е, лади. Во тој случај нема зошто да се користи модот за одвлажнување, барем прописно лади се, одвлажнување гратис.
 3. moongose

  Torrent Invites Giveaway

  Scene Place е отворен за регистрација. https://www.thesceneplace.com/index.php?page=account
 4. moongose

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  И притоа дуваше ладно? Поентата на модот за сушење е да ја симне влажноста на воздухот со што се добива субјективен впечаток дека е оладена просторијата, без климата да дува ладно, а сѐ со цел на заштеда на ел. енергија. Затоа компресорот работи минимално колку да овозможи кондензација на...
 5. moongose

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Во тој случај климата ќе лади, затоа што воздухот што минува низ многу изладен изменувач и самиот ќе излезе многу изладен. Тоа е всушност модот на ладење. А ако нема протокна воздух, од каде ќе ја вади влагата?
 6. moongose

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Исто кондензира и на ладење и на сушење, на ладење може само повеќе да кондензира. Разликата е што при сушење на воздухот климата не (или минимално) лади. Дај не шири погрешни информации. Обично еднаш на крај од сезона на ладење, пред да ја исклучиш од употреба. Како и да ја користиш, дали само...
 7. moongose

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  А како се создава повеќе вода отколку на ладење?
 8. moongose

  Серверски Куќишта

  Во малопродажба тешко, но сите фирми што работат со мрежна/серверска опрема би требало да имаат. Побарај С&Т, Фибернет, Јвснет, Интек...
 9. moongose

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Што е различно во поглед на кондензацијата дали е на сушење или на ладење?
 10. moongose

  Најдобар одговор Враќање на overwritten PSD фајл?

  Чисто процедурално. Обратно е, не е константа, променлива е. Една е од „променливите за околината“ (така се преведени environment variables).
 11. moongose

  Најдобар одговор Враќање на overwritten PSD фајл?

  Темп фајлот на фотошоп не е само псд со друга наставка. Во темпот стојат фајловите на кои што се работи, така што нема зошто да се чува фајл кој веќе е преснимен.
 12. moongose

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  Понеделник до петок 7:00-19:30, сабота 8:00-14:30. Пошта 2.
 13. moongose

  Распакување на датотека

  А има и печатни грешки, гугл барем такви неправи.
 14. moongose

  Најдобар одговор Враќање на overwritten PSD фајл?

  Штом ги мрзело име да му стават, ич не се ни труди да го бараш. Нека си го прават отпочеток и памет за другпат.
 15. moongose

  Инсталација windows на исти компјутери и правење имиџ

  Искористи некој програм за диплојмент, не за клонирање. На пример FREE Image Deployment Software and Network Cloning Software - AOMEI Image Deploy
На врв Дно