1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

moongose's Recent Activity

 1. moongose одговори на темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  Поврзано е, ако не работи нема ни дефрости да прави :) Дефростите најмногу зависат од надворешните климатски услови. При голема влага и...

  6 Декември 2019 во 15:25
 2. На moongose му/ѝ се допаѓа мислењето на Happy во темата Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија.

  Ве читам двата од одзгора надоле. За xiaomi: Оваа година спрема последните 5 редми серии сите се (пред и после редми 3) беа лоша...

  6 Декември 2019 во 15:07
 3. moongose одговори на темата Препорачајте IPTV.

  За осум часа дневно, би требало некаде 20-30 GB на ден, сепак зависи од каналите.

  6 Декември 2019 во 14:22
 4. На moongose му/ѝ се допаѓа мислењето на MusicFreak во темата Дискусија за попуст /промоции /купување на игри.

  Save 100% on Minion Masters - Crystal Conquest on Steam

  6 Декември 2019 во 11:10
 5. На moongose му/ѝ се допаѓа мислењето на damil во темата Зоте Брос.

  Нека иде во ЕВН, не е ни АМЦ крив што овие палат-гасат

  6 Декември 2019 во 11:06
 6. moongose одговори на темата Aliexpress.

  На пазарче повеќето што држат тезги се оптичари и диоптрите ги работат по рецепта. Растојание на зеници се вика тоа. А со изработените...

  6 Декември 2019 во 10:50
 7. На moongose му/ѝ се допаѓа мислењето на Avid во темата Дали новите смартфони се штетни за здравјето?.

  На кои билошки механизми мислиш? Да не сакаш да кажеш дека... ги активираат... волтиџ гејт каналите?

  6 Декември 2019 во 10:08
 8. moongose одговори на темата Дали може да се расипе PowerBank ако се стави полнач во OUTPUT порта?.

  Ова не е сајтот на Анхоч што е посочен во првиот пост.

  5 Декември 2019 во 16:21
 9. На moongose му/ѝ се допаѓа мислењето на ARMac во темата Дали новите смартфони се штетни за здравјето?.

  Еве кога ќе се пушти таа фамозна 5Г мрежа, очекувам да излезете и измерите сами. Да докажете дека има штетно влијание и да не...

  5 Декември 2019 во 16:15
 10. moongose одговори на темата Препорака за антивирус.

  Еве колку е добар антивирусот, го прави токму тоа од коешто треба да штити. Во случајов Аваст и АВГ.

  5 Декември 2019 во 13:04
 11. moongose одговори на темата Дали може да се расипе PowerBank ако се стави полнач во OUTPUT порта?.

  На посочениот линк од OP никаде не пишува дека нема гаранција, а башка пишува дека има и заштита.

  5 Декември 2019 во 12:46
 12. moongose одговори на темата Помош со верификација на amazon seller account.

  Не треба договор за купопродажба, а во случајов и нема. Мене ми бараа изјави заверени на нотар дека стариот се откажува а новиот се...

  5 Декември 2019 во 11:49
 13. На moongose му/ѝ се допаѓа мислењето на marv во темата Дали новите смартфони се штетни за здравјето?.

  Немам потреба бе од изговор. Баш па со ќеиф го напишав. Да те пофалам. Ама и тоа не ти чини. Неможам крајот да ти го фатам. Нема што...

  5 Декември 2019 во 11:18
 14. moongose одговори на темата каде можам да купам добра,не профи штрафилица.

  Види тука.

  5 Декември 2019 во 11:11
 15. moongose одговори на темата Македонски Пошти- општа дискусија.

  Оваа пратка не поминала низ царина, само треба да се решат да ти ја донесат.

  5 Декември 2019 во 11:03