Неодамнешна содржина од monkeyThumbs

 1. monkeyThumbs

  PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

  Сигурен си дека картичката можеш да ја користиш на интернет?
 2. monkeyThumbs

  Мислење/совет за матична и процесор

  Знам дека има одредена доза на комар со оверклок, ама што нема :) Гледав 15тина минути од видеото, усер френдли мени. Чекам да видам што ке кажат за новите процесори во однос на време и цена па да видам дали можам да издржам:D
 3. monkeyThumbs

  Мислење/совет за матична и процесор

  Колку што гледав бенчмаркови, разликите за игри се релативно мали, за апликации се поголеми што ми одговара за компјутеров. Океј, сакав да видам мислење од друг...Фала
 4. monkeyThumbs

  Мислење/совет за матична и процесор

  Гледам по страниве дека е иста цена па затоа си мислев колку ке биде тука :)
 5. monkeyThumbs

  Мислење/совет за матична и процесор

  Дефинитивно не сум екстримен (што и да значи тоа:) оверклокер само знам дека после некое време ке сакам да рчнам да видам што се дешава па сакам да ја имам таа опција. Денарите ми се +- илјадарче па не ми е проблем.Иначе и мене паметот ми иде на првата опција, може втората за некој и звучи глупа...
 6. monkeyThumbs

  Мислење/совет за матична и процесор

  Ако имаш буџет од околу 25к за овие две компоненти за генерално 50/50% work station-gaming употреба, дали би избрал: 1.i7-4770к со поевтина плоча (која плоча? останува околу 7к) 2.i5-4670к со поскапа плоча (која плоча? останува околу 13к) Исто дали некој знае каде во градов да...
 7. monkeyThumbs

  Поздрав

  Така е :) Се борев малце со зборот, очигледно...
 8. monkeyThumbs

  Поздрав

  Како rookie на форумов да ве поздравам сите, единствен мк форум што го пратам само не сум постирал, пријатно сум изненеаден од муабетите и како е “модератуван“? (почнав да измислувам глаголи:) Како и да е поздрав екипа...
На врв Дно