• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од mojanoski

 1. M

  Senior PHP Developer

  Знам дека многу се има разговарано и повеќето од темите се стари, а мене ме интересира моменталната состојба. Фала за инфо.
 2. M

  Senior PHP Developer

  Здраво дечки, Може ли да ми кажите која е просечна плата на Senior PHP Developer? Ви благодарам, Поздрав.
 3. M

  Помош со преводи на филмови

  Да не отворам нова тема ако сакате предложетеми некоја добра програма за едитирање на превод....
 4. M

  Проектна

  Ми треба материјал за проектна задача. (по можност на македонски) Тема: Компјутерски Мрежи или нешто за LAN мрежи. Доколку има некој нека ми пиши на ПП. Поздрав!
На врв Дно