• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од MmmDdd

  1. MmmDdd

    Matlab

  2. MmmDdd

    Matlab

    Здраво на сите! За прв пат работам со матлаб и треба да напишам програма во врска со парцијални диференцијални равенки, конкретно програмата треба да црта фигура за Un со L=pi. Ве молам доколку некој може да ми помогне да ми пише :) Однапред благодарам :).
На врв Дно