1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

mkiptv's Recent Activity

 1. На mkiptv му/ѝ се допаѓа мислењето на krema во темата Aliexpress.

  Од 4 пратки пред кризата оваа е последна нарачана а прва стигна (Aliexpress Standard Shipping SG). Крајот не можеш да им го фатиш,...

  Screenshot from 2020-05-28 17-26-23.png 28 Мај 2020 во 23:40
 2. На mkiptv му/ѝ се допаѓа мислењето на Deksa во темата Македонски Пошти- општа дискусија.

  СКАНДАЛ: „Пошта“ со 10 милиони евра загуба, а седум директори добиле годишен бонус по 5.700 евра! - Слободен печат Cekajte vie pratki...

  28 Мај 2020 во 21:15
 3. mkiptv одговори на темата Принтање стикери.

  Благодарам, се слушнавме. Би требало да завршиме работа.

  28 Мај 2020 во 12:04
 4. На mkiptv му/ѝ се допаѓа мислењето на The-spiki во темата Принтање стикери.

  Стикери (налепници)

  28 Мај 2020 во 12:01
 5. На mkiptv му/ѝ се допаѓа мислењето на Ile bocev во темата Принтање стикери.

  Да отидеш во бисер Аеродром долу во подрумот. Таму имаа едни кои се занимаваа со правење амблеми, па може да можат и ова. За жал не го...

  28 Мај 2020 во 00:59
 6. На mkiptv му/ѝ се допаѓа мислењето на DonFrozex во темата Принтање стикери.

  Можеш да пробаш во Polyesterday да видеш дали ги прават овие работи.

  28 Мај 2020 во 00:59
 7. mkiptv започна нова тема:

  Принтање стикери

  Ме интересира, кој во Скопје може да направи вакви стикери? На интернет ги наоѓам како epoxy dome stickers. Имам видено неколку на коли...

  Форум: Останато

  27 Мај 2020 во 21:03
 8. На mkiptv му/ѝ се допаѓа мислењето на Arabian во темата Враќање на избришани слики фајлови од мемориска.

  Recuva ме спасила многу пати

  27 Мај 2020 во 20:58
 9. mkiptv одговори на темата Aliexpress.

  И кај мене ова стои на една пратка од денес. Веројатно чекаат лет?[emoji23] Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

  27 Мај 2020 во 15:58
 10. mkiptv одговори на темата Т-Home оптика.

  Jас го имам тој рутер и различно ги крстив мрежите т.е на 5Ghz мрежата само допишав 5G. Не знам како би работел доколку ги оставиш со...

  27 Мај 2020 во 14:59
 11. На mkiptv му/ѝ се допаѓа мислењето на Joco Ilievski во темата Aliexpress.

  Пред малце ми стигна известуање дека пратката ми е стигната, па да видимо дали ќе ми ја донесат до дома. Пошто до сега имам неколку...

  Screenshot_20200527_141316_yqtrack.app.jpeg 27 Мај 2020 во 14:15
 12. mkiptv одговори на темата Совет за ново куќиште на компјутер.

  Се плашам да го сликам сегашниот распоред и каблите... [emoji28] Мислам дека инстантно ќе ме исфрлат од форум. Испратено од iPhone...

  27 Мај 2020 во 00:25
 13. На mkiptv му/ѝ се допаѓа мислењето на StalkeR во темата Совет за ново куќиште на компјутер.

  Еве линк : MODECOM OBERON PRO GLASS BLACK CASE Се работи за доста добро куќиште, со солиден простор за кејбл менаџмент. Sent from my...

  27 Мај 2020 во 00:24
 14. mkiptv одговори на темата Совет за ново куќиште на компјутер.

  Пушти ми линк од куќиштето.

  26 Мај 2020 во 21:14