• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од mitnick88

 1. M

  Проблем со Standby

  Stand-by,sleep i hibernate ti se sosema razlicni modovi (da ne navleguvame vo nepotrebni razgovori) btw proveri gi ACPI podesuvanjata vo BIOS a kako sto spomna ki4ma vo power opt. vidi gi podesuvanjata za spomenatite modovi
 2. M

  BIOS Problem

  Ne bi ti preporacal fizicki da go otvoras laptopot (ne me svakaj pogresno) no bidejki si go ZABORAVIL pass na BIOS-ot zamisli kakov problem ke imas ako zaboravis sto i od kade si otstekal za vreme na "intervencijata"? :isplashen:
На врв Дно