• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од mite_jan

 1. M

  PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

  ке може ли да изберам Бугарија држава , ја ставам бугарската адресата на пасошот , а после тоа ја внесувам македонската картичка ?
 2. M

  Бесплатно полагање Микрософт испит во Б-Кингс

  гледам уште го имат на сајтот ставено за полагање бесплатно дали ова уште е валидно ? има ли некој скоро полагано ?
 3. M

  Сертификација и перспективност

  абе за полагање ке се положат испитите него гледај да научиш нешто :) кога си бе друже ти на предавања ... јас сум од 09 али сега имам пауза
 4. M

  Мислење и совет околу пратка од USA

  шипинг ке ти опнат голем бидејки не е мал продуктот и ке ти го царинат а може и не ако извадиш срекичка до 45 евра наводно не царинеле
 5. M

  Sony ericsson x8 стабилна верзија на андроид

  е сеа има финти и како што правеш root да направеш и unroot само не знам за експериата дали ова е могуче
 6. M

  Sony ericsson x8 стабилна верзија на андроид

  со рутот губиш гаранција надградба од 2.1 не можеш повеке да направеш освен ако го рутираш и му ставеш 2.3
 7. M

  Најдобар од наведениве телевизори

  јас би играл на што поголема големина и да биде плазма е сега ме мрзи да ги гледам сите телевизори еден по еден сведи ги на два и ке добиеш мое мислење :) ги зирнав набрзинка и ниту еден не ми се допадна мене
 8. M

  Семос Едукација-курс

  како помина linksys ? како помина ? колку поени извади?
 9. M

  Сертификација и перспективност

  Dino ти втор пат а :) дај кажи нешто околу тестирањето какво ке биде ?
 10. M

  Помош при избор на ТВ ( LCD или LED )

  ајде малце и јас да ве активирам за телевизориве со мислење од некој поискусен ми се дават едно добри 500 евра за од 40" па до 46" значи зборувам за телевизор со интернет т.е (wifi или lan) има некој од вас таков земено ? и кој модел би го препорачале како најдобар за интернетот (Sony ...
На врв Дно