• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од misovski

 1. M

  Напојување

  исти принцип како и кај мобилните. најдобро е да чекаш да се испразни до крај па потоа да ја полниш и нема потреба од вадење на батеријата. подобро е да стое на лаптопот отколку да ја вадеш, не добиваш.
 2. M

  laptop HP nc6000 ne startuva

  najverojatno e maticnata ploca. proverija ja i nea oti se drugo si proveril mora da e ona crknata.
 3. M

  Враќање на податоци од изгорен HDD

  сервисот е во кочани и работи повеке од 10 години. тие што се од кочани ке знаат за која фирма се работи
 4. M

  Враќање на податоци од изгорен HDD

  sredena rabotata inaku vo servisot kaj sto go odnesov (i tamu rabotev porano) mi rekoa deka e izgoren a jas samo pojdov da mi izvadat nekoi podatoci od C i da gi prefrlat na D. tamu ne go prepozna HDD i rekoa deka e izgoren a mi bese mnogu itna rabotata i morav da zemam nov za da go zavrsam...
 5. M

  Враќање на податоци од изгорен HDD

  наместено ми е во БИОС да бутира од ЦД ама ова не излегува туку само си продолжува компјутерот и после заглавува. и да ја имам симнато 12.0 верзијата од Hiren boot CD.
 6. M

  Враќање на податоци од изгорен HDD

  а како функционира ова со Hiren Boot CD? како иде постапката чекор по чекор? што треба да направам? претпоставувам треба да биде вклучен тој ХДД и да се ставе Hiren Boot CD-то во CD ромот. после што?
 7. M

  Враќање на податоци од изгорен HDD

  биосот го препознава хард дискот само понекогаш инаку не е изгорена електрониката некогаш го препознава во биос а некогаш не. ке пробам и на двата начина па ке ви кажам што сум направил
 8. M

  Враќање на податоци од изгорен HDD

  Вчера ми се расипа HDD. На него имав многу важни податоци и сега ми треба некој начин да вратам барем дел од податоците од тој HDD. Знам дека може да се вратат некои податоци ама не знам како . Ако знае некои или ако имал слично искуство го молам да каже како да ги вратам податоците. Инаку се...
 9. M

  promena na podatoci vo access

  znaci koga ke kliknam na kopceto za detali (maloto kopce na slikata) mi izleguva prozorec so detali za vraboteniot ama ne znam zosto ne mozam da gi promenam. podatocite se zemaat od sekoe pole oddelno
 10. M

  promena na podatoci vo access

  imam forma za vraboteni i pred ima kopce za prikazuvanje na informaciite za sekoj vraboten. koga ke se otvori formata za pregled na info. dali moze da se napravi da se menuvaat tie informacii.
 11. M

  Avtomatsko dodavanje na broj vo access

  sega mi izleze problem so poleto za maticen broj. kako da go napravam da vo nego se pisuva samo maticen broj so 13 cifri vo koi pravata ne treba da e pogolema od 3
 12. M

  Avtomatsko dodavanje na broj vo access

  go srediv na drug nacin inaku fala ti na odgovorot
 13. M

  Avtomatsko dodavanje na broj vo access

  kako sto kazuva samiot naslov mi treba avtomatski da mi se dodava broj vo tabela vo access 2003. so autonumber ne mozam nisto da napravam zatoa sto ke mi go dodava sledniot sloboden broj vo tabelata. znam imam baza so 1200 zapisi i sega go brisam zapisot 954 i koga ke kliknam na kopceto za...
 14. M

  Инсталација на Joomla

  фала cobain кога ке работам на wamp ке го гасам skype и проблемот решен. поздрав
На врв Дно