1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Miroslav Ilic's Recent Activity

 1. На Miroslav Ilic му/ѝ се допаѓа мислењето на TheMarshal во темата Adapter - PlayStation 2 Controller to USB.

  Пред некоја недела видов во групата на ФБ што е за гејминг огласи, некој шиткаше вакви заедно со PS2. Прашај таму дали има некој да ти...

  26 Мај 2020 во 11:56
 2. На Miroslav Ilic му/ѝ се допаѓа мислењето на crash во темата Adapter - PlayStation 2 Controller to USB.

  Јас имам од Али земено пред повеќе од 4 години, функционира супер, без да треба ремапинг на копчиња да правиш. И паѓано, и поткршена е...

  22 Мај 2020
 3. На Miroslav Ilic му/ѝ се допаѓа мислењето на despotovikj во темата Adapter - PlayStation 2 Controller to USB.

  Кај нас тешко, на Aliexpress има, повели линк. US $1.59 26% OFF|For Sony PS1 PS2 PlayStation Dualshock 2 Joypad GamePad to FOR 3 PS3 PC...

  22 Мај 2020
 4. Miroslav Ilic започна нова тема:

  Adapter - PlayStation 2 Controller to USB

  Скептичен сум ама сепак да прашам. Дали можеби некој знае каде може да се купи вакво нешто или го има? [ATTACH] [ATTACH]

  41KNUYOaauL._SY355_.jpg download.jpeg

  Форум: Купувам

  22 Мај 2020