1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Мирче
Последна активност:
14 Јули 2020 во 21:11
Зачленет:
31 Август 2013
Мислења:
3
Допаѓања:
0
Поени од трофеи:
65

Ги следи 2

Пол:
Машко
Роденден:
31 Март 1969 (Возраст: 51)

Сподели

Мирче

Intern, Машко, 51

Мирче последен пат беше виден (како):
14 Јули 2020 во 21:11
  1. На профилот на Мирче сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  31 Март 1969 (Возраст: 51)
  Processor & Cooler:
  i7 3770
  Storage:
  ssd 240 +1,5Tb
  PSU:
  800w
  RAM:
  16
  VGA:
  gtx1060
  Case:
  cooler master hafx
  Mouse:
  asus echelon
  Audio:
  bloody 501
  Monitor:
  samsung 24
  Keyboard:
  bloody
  Motherboard:
  asrock z77 extreme6
  OS:
  windows 10
  Професија:
  dipl. masinski inz
  Омилен цитат:
  Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."
  Ayrton Senna
  Музика:
  ACDC, Pink Floyd
  Видео:
  https://www.youtube.com/watch?v=JY9mrKR5SkA
  Омилен спорт:
  Moto GP
  Интереси:
  F1, motogp, gaming
  1984 Commodore 64- Boulder dash, Galaga, Ms. Pacman..., 1994 Commodore Amiga 600- Sensible soccer, 1996 Pentium 133 Mhz, 2017 3 sina, 3 i sedmici, so GTX 1060, 4 accounta na Rainbow six siege...