• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

minnermkd

MB: MSI Z87 MPOWER MAX, CPU: Intel Core i7 4770K @ 3.5GHz, RAM: Kingston HyperX Beast 16GB (2x8), SSD: 256GB Samsung 840 Pro, GPU: Sapphire R9 290 4GB GDDR5, PSU: Cooler Master Silent Pro M2 1000W
Роденден
21 ноември 1994 (Возраст: 26)
Processor & Cooler
Intel Core i7 4770K & Cooler Master Seidon 240M
Storage
256GB Samsung 840 Pro
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 1000W
RAM
16GB Kingston HyperX Beast
VGA
Sapphire R9 290
Case
Corsair Obsidian 650D
Mouse
Steelseries Kinzu v2
Audio
Steelseries Siberia v2 Frost Blue
Monitor
Samsung P2270
Keyboard
Steelseries 6Gv2
Motherboard
MSI Z87 MPOWER MAX
OS
Windows 7 Ultimate
Музика
Progressive
Пол
Машки
На врв Дно