• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
M
Реакции
16
Решенија
0

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења Неодамна напишани решенија За

  • Друже да те питам нешто,зошто одбра Qt,зошто мислиш дека е подобар од wxWidgets или GTK+ ? Или онака ти текна :p
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Дно