• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Milos007

 1. Milos007

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  Пиши ми бројче во приватна порака, поздрав.
 2. Milos007

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  Промена на цената: 1000 денари
 3. Milos007

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  Здраво дечки! Колега од работа беше во Италија (Милано). Бидејќи имам веќе една ганц нова LG HG2, му реков да ми земе уште 2 таман да ги спојам сите три од исти бренд и исти тип да бидат. Арно ама, дечково не ме разбрал баш најдобро за моделот, отишол у специјализиран vape-shop и земал од друг...
 4. Milos007

  Препорака за soundbar

  Фала ти многу!
 5. Milos007

  Препорака за soundbar

  Фала за советот пријателе! Во тој случај дај конкретен предлог за Samsung сателити+сабвуфер+блуреј (бидејќи телевизорот ми е Samsung) :)
 6. Milos007

  Препорака за soundbar

  Не сум некој експерт за soundbar, па затоа велам "добар". Ми треба за филмови, музика и гејмање. Немора да е нешто ептен профи, но ете според вас од понудиве што се во маркетите кај нас (како што се Сетек, Нептун, Техномаркет, Анхоч, АМЦ и сл.) што би избрале ко за своја душа за максимум 18к ...
 7. Milos007

  Препорака за soundbar

  Здраво другари, би ве замолил ако може да ми препорачате добар soundbar до кај 17-18к, поздрав.
 8. Milos007

  Epson L365 vs HP 8610

  Другари, во дилема сум меѓу овие два принтера т.е. Epson L365 или HP 8610 ? Во просек принтам по 10-20 страни дневно, нормално секој ден, затоа и се одлучив за inkjet. Потребно е да напоменам дека Epson-от е со CISS систем. Доколку имате и подобар предлог за принтер во споредба со овие два...
 9. Milos007

  помош околу избор на лаптоп

  Мислам дека најпаметен избор ти е опција 4 т.е. Dell Inspiron Notebook 3542. Гаранцијата ти е 3 години (во споредба со Тошиба која има 2 години, другите не ги ни споредувам) и плус мислам дека ти е поевтин и има доста добри мислења на нет за него. Како и да е, и со Тошиба нема да згрешиш, но јас...
 10. Milos007

  Офлајн сателитски мапи (Android)

  Пробај го Sygic, предобар е.
 11. Milos007

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Да, ако е веќе така кај сите не вреди да се замарам... ќе си пуштам музиче :) фала ти иначе на исцрпните одговори :)
 12. Milos007

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  @the_maker телефонот кога ќе го ставам на полнење додека е уклучен, и тогаш ако го изгасам веќе не се пали и си се полни најнормално на исклучено. Но, кога ќе го исклучам и ќе го поврзам со полнач, тогаш се пали... @dejan_str со све исклучено пак така прави, зборев со support од lg.com и ми...
 13. Milos007

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Него како :) , иначе изгледа дека кај сите LG G4 - ки е така бидејќи со речиси сите што зборев истото им се случува. Уште еднаш фала и подобар да си земеш :)
 14. Milos007

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Океј, ќе пробам и така, поздрав.
 15. Milos007

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Тој преку Settings или тој другиот ткн Hard Reset ?
На врв Дно