• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од millanius

 1. millanius

  Inspiron N5040 vs Vostro 1540

  Кој е подобро решение од овие два лаптопа, мои два финални избора за купување. Во план сум да ги земам од Анхоч, некој ако може нешто плус да ми каже за Анхоч, какви се, затоа што првпат таму купувам. Dell Inspiron Dell Vostro
 2. millanius

  Консултација за лаптоп...

  Да, послаби се во однос на Acer, Fujitsu. Но не конкретно за овој модел ти што го имаш пишано, туку за ДЕЛЛ со и3 процесор, и малце поевтин. Инсто Inspiron серија.
 3. millanius

  Консултација за лаптоп...

  И јас ко тебе, барав совети и не добив ништо конкретно, секој си фали своја марка на лаптоп што има купено, и тоа си е тоа. Реално гледано, никој неможе да купува лаптоп на 2 години, мој совет ти е земи си ДЕЛ само поради гаранцијата. Реално гледано најслаби перформанси на лаптоп нудат, но...
 4. millanius

  Препорачајте ми звучници за лап-топ до 2.000ден

  Мислам дека овие ќе ти завршат работа, плус ги даваат со гаранција. За тие пари, ова е најдобро што можеш да најдеш, но далеку од моќен и квалитетен звук, но за домашна употреба за стандарден корисник се екстра.
 5. millanius

  AV-TEST Сертификати за Март-Април 2012

  Штета што нема Авира Персонал тестирано. Баш ме интересира од бесплатниот Аваст и бесплатната Авира кој е подобар. Според тоа што сум читал коментари. Аваст>Авира.
 6. millanius

  Проценка на лаптопи

  @ lynx Во право си. Ти знаеш како иде сега на пазарот. Ама еве јас доаѓам од семејство со скромни примања, и со тоа што одредивме, значи имам фора да земам или лаптоп, или нов десктоп компјутер од 25 000, до 30 000 максимум. И стварно ги гледам лаптопиве, просто не знаеш што да мислиш, ДЕЛЛ...
 7. millanius

  Проценка на лаптопи

  А не ми е јасно, 5 години се долг период. СЕТ се сервисери, или тој што ги увезува ДЕЛЛ? Затоа што СЕТ во Куманово рекоа дека немале сервис, првиот пат кога бев, после не ни прашував, може у меѓувреме и тоа отвориле. Плус, малце звучи смешно, али ете по некоја случајност СЕТ пропадне во тие 5...
 8. millanius

  Проценка на лаптопи

  Па ХПто нуди најмалку гаранција, затоа и нејќам да го земам. Само 1 година нудат. Асус 2, Фујицу 2 и ДЕЛ 5 години гаранција.
 9. millanius

  Проценка на лаптопи

  Лаптоп не е за гејминг, бар по мене, плус премногу загрева од игри. Јас ќе го користам како замена за ДЕСКТОП компјутер затоа што веќе долго време не играм игри, нити пак чувствувам потреба да играм игри, со тоа е завршено. Па затоа реков дека сакам повеќе мобилност со лаптоп, да се шетам од...
 10. millanius

  Проценка на лаптопи

  За домаша употреба, музика, филмови, интернет..
 11. millanius

  Проценка на лаптопи

  После долго листање на ривјуа и такви работи, мојот избор за купување на лаптоп се сведе на овие два: Првиот е Asus X54C-SK088. Intel i3 2330M (2.2Ghz) CPU Intel HD3000 GT2 VGA 4GB DDR3-1333Mhz Ram 500GB HDD, DVD/RW, Bluetooth 3.0 HDMI, Altec Lansing, 2.6kg. Со 2 години гаранција. Цената е...
На врв Дно