• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од mihaildz

 1. M

  Предлог таблет за читање

  Kindle Paperwhite или сличен производ од Nook, Kobo или некој друг производител, исклучиво e-ink екран со осветлување. Јас имам Kindle Paperwhite и за читање е далеку подобар избор од било кој таблет или смартфон. А и батеријата му трае и трае и трае.... За форматот не размислувај, со Calibre...
 2. M

  HDMI поврзување

  Изгледа дека е само излез бидејќи во спецификациите од рисиверот стои HDMI output for High Definition. А доколку пробам да поврзам таблет со него, дали може нешто да се расипе, било таблетот било рисиверот? :)
 3. M

  HDMI поврзување

  Рисиверот е Powerbox HD 1822. Да, во упатството од рисиверот стои: HDMI: Поврзување со телевизор преку HDMI за гледање телевизија во HD резолуција :(
 4. M

  HDMI поврзување

  Имам едно прашање кое можеби некому ќе му изгледа смешно но мене како лаик баш ме мачи o_O Вака, имам ЦРТ ТВ на кој имам приклучено дигитален хд рисивер за кабловска телевизија. Од задната страна на рисиверот има повеќе приклучоци меѓу кои и скарт, усб, хдми и лан приклучок. Ме интересира дали...
 5. M

  Најдобрите Антивируси за 2010/2011

  Порано имав користено Нортон и не бев нешто особено задоволен, Symantec Corporate беше друга приказна. Потоа користев и Касперски но тешко одеше во последно време со краковите за него (:ermm:) па потоа долго време го користев Nod32. Сега избегнувам да користам кракувани програми и повеќе сум на...
На врв Дно