1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Metuzalem's Recent Activity

 1. Metuzalem одговори на темата Електронски цигари втор дел.

  Да пишам нешто за подчето... Повеќе од субјективен агол или општо мое видување за подови (користејќи го само него). Прво, најголемата...

  26 Јуни 2019 во 03:39
 2. На Metuzalem му/ѝ се допаѓа мислењето на Widlok во темата Електронски цигари втор дел.

  [ATTACH] Sbody Legend 2 конечно го добив , 2 дена го тестирам и работи перфектно во TC , за 50$ итекако вреди (со попуст 20% фт).

  20190625_114457.jpg 25 Јуни 2019 во 13:41
 3. Metuzalem одговори на темата (ecig) Настани, вести, занимливости.

  Кај секој од нас дома би влегле со специјалци, ако не и тенкови, и би скапале доживотно на робија. :hay:

  25 Јуни 2019 во 00:46
 4. На Metuzalem му/ѝ се допаѓа мислењето на ТАТА_МАТА во темата (ecig) Настани, вести, занимливости.

  ^Тие се тие современи терористи. Па ни помалку ни повеќе ги фатиле со осум шишенца течност, доволни за разврат и пир од неколку дена

  24 Јуни 2019 во 23:21
 5. Metuzalem одговори на темата (ecig) Настани, вести, занимливости.

  Сингапур... :rolleyes:

  24 Јуни 2019 во 22:44
 6. На Metuzalem му/ѝ се допаѓа мислењето на zdrnik во темата Електронски цигари втор дел.

  Топ е, јас баталив и модови и се, сега само со caliburn-от сум. Си напраив течност со 25ка никотин, послаб никотин не задоволува....

  24 Јуни 2019 во 17:41
 7. Metuzalem одговори на темата Електронски цигари втор дел.

  Ако тепаш време, тепај во Британија, имаат продавници што не ја почитуваат (или ја заобиколуваат) Директивата - шиткаат нешто повеќе од...

  24 Јуни 2019 во 17:10
 8. Metuzalem одговори на темата Електронски цигари втор дел.

  Ми личи дека е без тракинг (споредено по цена со други места од САД што праќаат до кај нас), но воопшто не сум сигурен. На нивната...

  24 Јуни 2019 во 16:15
 9. На Metuzalem му/ѝ се допаѓа мислењето на Sharlovski во темата (ecig) Тестирање на ароми/вкусови.

  FLV Caramel Тест: 4%, Citadel RDA, N80 Fused Clapton, 40W Мирис: Слаба карамела, Интезитет: 3/5 Вкус: Малку блага и кремаста, убава...

  24 Јуни 2019 во 14:13
 10. Metuzalem одговори на темата Електронски цигари втор дел.

  SS (нерѓосувачки челик) би требало да не е опасен, ама штом толку лесно можам да го извиткам/разјадам со шрафцигер, не е баш таа легура...

  23 Јуни 2019 во 18:01
 11. Metuzalem одговори на темата Електронски цигари втор дел.

  Испуштањето материјал (leeching) од ѕидовите/коморите на атомизерите мислам дека не е преголем проблем. Сакам да кажам, дефинитивно е...

  23 Јуни 2019 во 14:34
 12. На Metuzalem му/ѝ се допаѓа мислењето на gokica во темата Електронски цигари втор дел.

  После подолго време експериментирање со арсенал танкови, од MTL до рестриктивно па и отворен DL, сепак на крај се вратив на MTL. Не...

  23 Јуни 2019 во 13:56
 13. Metuzalem одговори на темата Електронски цигари втор дел.

  Вежбај уште. :D Сите што ги видов, и оние од купечки течности, имаат дупка во капакот во која таман се сместува врвчето - нели, правена...

  23 Јуни 2019 во 04:36
 14. Metuzalem одговори на темата Електронски цигари втор дел.

  Човек се учи додека е жив... Не сум знаел дека врвчето може да се извади со капачето (1:40). [MEDIA] Пробував и функционира на СИТЕ...

  23 Јуни 2019 во 03:33
 15. На Metuzalem му/ѝ се допаѓа мислењето на bicikle во темата Електронски цигари втор дел.

  ти дур кажа, јас ја напрвив ренде xD турив малце вг се затна малце xD Слично приметив и кај кангото со клаптон, само поинаков памук има...

  22 Јуни 2019 во 22:47