• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од metsi

 1. M

  Како до жичена конекција со школски компјутери

  e kako ne se gleda ete samo trepka na mesto i nisto ne reagira . a sto ke mi e ucenje dosta bese
 2. M

  Како до жичена конекција со школски компјутери

  probuvam ama nemozam nisto da zapisam
 3. M

  zdravo dare_ku.imam problem so terminallot a sakam da napravam konekcija so adsl, pisuvam sudo...

  zdravo dare_ku.imam problem so terminallot a sakam da napravam konekcija so adsl, pisuvam sudo pppoeconf ama koga sakam da napisam lozinka nemozam da napisam nisto sto da pravam(se raboti za linux ovie skollskite)pozdrav
 4. M

  Како до жичена конекција со школски компјутери

  Zdravo.Nov sum na forumot. Sakam da prasam kako da se povrzam na internet od adsl modemot na laptopot od ucilistata? otvoram na terminal i pisuvam sudo pppoeconf i posle bara lozinka akoga sakam da napisam nemozi nisto da se napise . ve mollam ako ima nekoj naka pomogne .pozdrav:(
На врв Дно