• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Metodija

 1. M

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Инветер за 50-60м2 спрат од куќа, препорака 5.5kw треба да биде, ме интересира производителите и дали има голема разлика од а+,а++ и а+++ класа и кои продавници(online или физичка) да се пребаруваат. да кажам дека воглавном прочитав што сте коментирале, но во последниве неколку страни се зборува...
 2. M

  Како да го исклучам 'viewer mode' на Corel...

  ..па у софтвер е...кај да пишам??
 3. M

  Како да го исклучам 'viewer mode' на Corel...

  Неколку пати веќе инсталирам Corel,прво 6ka,па пробав и со 5ka,по извесно време ми го дава во 'viewer mode' и неможам да експортирам т.е принтам ништо...и пак од почеток инсталација и пак крак и пак по некое време истото....знае ли некој како може да се санира тоа? чепкав на нет,има некои...
 4. M

  Екстерен HD за Macbook Pro Retina...

  баш денес се мислев дали да зеам passport или verbatim, боље се passport али не ми се даваа 1000ка плус ради тоа што нема да ставам толку битни податоци, мислам дека ќе ми заврши работа. и фала за податоков со NTFS-3G, мн битна информација!
 5. M

  Екстерен HD за Macbook Pro Retina...

  Мекот е одличен...пчанирав да ми го донесат од Америка али скроз случајно го видов попустов на Дуна и екстра ми искочи...немам работено порано на Мек, али со оглед на тоа дека информатика студирам, доста изненаден сум од предностите за разлика од Windows, не дека Windows не е добар, али се си...
 6. M

  Екстерен HD за Macbook Pro Retina...

  Другарчиња, неодамна земав Macbook Pro Retina со 250 флеш и сакам да земам екстерен хард. Бидејќи има тандерболт и усб 3.0 порти мек-ов, се мислам што меморија да земам и дали ќе ми претставува проблем ако земам обичен(зошто сакам да користам програма за продукција,негде 150-200 гига може да...
На врв Дно