• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од memento

 1. memento

  Нова сертификација од M$ - Microsoft Technology Associate

  Ја видов на групер пред малце ... Прочитав и мислам дека баш ова треба ... Неможе нооб да улета директно на MCSA - MCSE ... Ова е топ старт за стартери а и цената е ок ко шо видов плус за 2 испита е спремањето ... http://grouper.mk/skopje/deal/microsoft-kurs-b-kings еве линк...
 2. memento

  Објаснување за како да станам MCSA/MCSE

  B-Kings ! Поефтини се од Семос! Па јави си се провери си ...
 3. memento

  Microsoft сертификати

  Александрија не е Микрософт Сертифициран Партнер за Едукативни солуции и не ја препорачувам пошто нема официјална литература, сертифицирани тренери, виртуелни лабови и најбитно нема официјални дипломи за курсевите... така да тоа ти е исто ко да идеш на сервис за Мерцедес кај некој у гаража место...
 4. memento

  Добар софтвер за Parental Control?

  http://OpenDNS.com или http://explore.live.com/windows-live-family-safety Среќно
 5. memento

  Бесплатно полагање Микрософт испит во Б-Кингс

  Само да напишам дека се помина кул на полагањето и се закитив со Tехнолоџи Sпешлист: Windows Server 2008 R2, Server Virtualization :spienje: во мојот Мицрософт транскрипт. Момци лапајте доека има пошо коа полагав имаше бааги ликсури доено. :bravo:
 6. memento

  Lan драјвер за ASUS M2N68-AM SE

  Мислам дека е Atheros L1 ...
 7. memento

  Сертификација и перспективност

  Ако не работи бабати на шалтер у АВРМ болје не ни аплицирај :muahaha:
 8. memento

  CEH v7 Certified

  Хехе ова твоево е ко да играш шах сам со себе :rolleyes: ,сам себе се хакирал од виртуелна у виртуелна. Прочитај содржина на курсот па после коментирај немојте да тропате ако немате бар минимум инфо не сме позади зграда на ИТ форум сме јбг. Фиарлес можда е у право за лична садисфакција али ја...
 9. memento

  Бесплатно полагање Микрософт испит во Б-Кингс

  Се јавив на пхоне и викам за полагањево они викаат да ок одбери термин и чао... Е сеа ова не е за деца пошто дете ко дете шо знае шо е преспектива. Бара да имаш искуство со Hyper-V ко мене :) или да обереш дамп али како и да е пак Македонски синдром на форумов, ем шуто ем боде, кај се дава прв...
 10. memento

  Бесплатно полагање Микрософт испит во Б-Кингс

  Има се на сајтот... Па ко воли нек изволи јас кркнав ваучер :bravo: за Кингси 80 долари не се шала...
 11. memento

  CEH v7 Certified

  За да ти легне скупиот курс минимум 10+ работно искуство во сериозни инфраструктури... иначе ке подрабереш ти шо се везе на курсот ама џабе... ко да си глеал добар филм...на крај нишо од тоа ... ова е шлаг курс за искусни гуруа...:spienje:
 12. memento

  Плати на Систем Администратори

  Шансите ти се големи да најдеш работа пошто факсот ти го покрива барањето за високо образование а МЦСА е ТОП сертификат. Е сеа ке ти треба и искуство али ако се покажеш како интелегентен на интервју ке ти дадат шансона иако си без големо искуство (бар така беше со мене):bravo: Истерај си го...
 13. memento

  Помош за избор на соодветен курс.

  Провери ги и Б-Кингс .... За сис админ курсевите им упола цена него семос. :spienje: ја тамо бубав.
 14. memento

  Стипендии од Б-Кингс за Микрософт...

  Abe sreda bese 13ti pa da ne ne zaaka maler pa da opne zemjotres na kurs... Pa izglea i cetvrtokot 14 poprimil maler ali zatoa petok e petok... Pa da vidume ...
 15. memento

  Стипендии од Б-Кингс за Микрософт...

  Abe viknaa nekoj od vladava so bea stipendiive ? Ili samo ako si spomenik si eligible?
На врв Дно