1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

mdeni's Recent Activity

 1. mdeni одговори на темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  На крај на видеото вика дека ексинос е со послаби графики. Што е воопшто поентата да се гледа видеово? Дека ексинос поарен ќе испадне?...

  8 Април 2020 во 11:28
 2. На mdeni му/ѝ се допаѓа мислењето на boriseto во темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  Псај со ексинос звучиш како активаксерите, од 100 примери, има 2 кај шо е подобар и точка.

  8 Април 2020 во 09:27
 3. На mdeni му/ѝ се допаѓа мислењето на TylerMkD во темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  По четири години, Samsung Galaxy S7 и S7 edge нема да добиваат нов update! S10 и Note 10 серии кои беа претставени минатата година само...

  8 Април 2020 во 08:52
 4. mdeni одговори на темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  Заради 5г.

  8 Април 2020 во 05:12
 5. mdeni одговори на темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  Околу 80тина квадрати грубо. Со напомена дека просторот јас го планирав за да може вака да се грее со само 1 клима, доколку се отворени...

  6 Април 2020 во 20:58
 6. На mdeni му/ѝ се допаѓа мислењето на Juve_fanatic во темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  Gledam neshto chudno sakav neshto da te tagiram na kajgana, ama nemozev da ti go najdam nikot. Znaci te banirale.....

  6 Април 2020 во 15:39
 7. mdeni одговори на темата Резултати од мерење на потрошувачка на клима уреди и други уреди топлотни пумпи (читај правила).

  Заврши и оваа грејна сезона. 4000 часа, 2000 киловатчаса, 10000 денари трошок. Доста едноставни бројки за пресметка. Работела 96% од...

  6 Април 2020 во 14:23
 8. На mdeni му/ѝ се допаѓа мислењето на FLEGMA во темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  Остај Откако ме банира на кајгана, во тешка депресија паднат. Ми се одзеде единственото хоби и стварно не знам како понатаму. Не е...

  6 Април 2020 во 14:20
 9. На mdeni му/ѝ се допаѓа мислењето на bajramo во темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  Редовен сум само поради тоа што е поголема темата таму и се надевав дека ќе прочитам повеќе мислења за климите од Gree (ќе ми дадат една...

  6 Април 2020 во 08:09
 10. На mdeni му/ѝ се допаѓа мислењето на civikom во темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  Па како да го банираат главен дилер за GREE е, како да нема други брендови во мк. [emoji23][emoji23][emoji23] Испратено од...

  6 Април 2020 во 08:09
 11. На mdeni му/ѝ се допаѓа мислењето на alexandar11 во темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  А Стрелец никако да го банираат таму...

  6 Април 2020 во 08:09
 12. На mdeni му/ѝ се допаѓа мислењето на bajramo во темата Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост).

  Уште еден доказ дека Кајгана е форум за платено рекламирање. Им имаат дадено две три клими и секој што ќе пише нешто за општо добро го...

  5 Април 2020 во 20:05
 13. mdeni одговори на темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  Ти можеш да одредиш разлика? Или на крај?

  5 Април 2020 во 15:12
 14. mdeni одговори на темата Samsung паметни телефони - генерална дискусија.

  Не ги отворив на 100% зошто тоа мене ништо не ми значи во реалност. Сликиве се скроз исти. Првата мааалкуцка има додаден локален...

  5 Април 2020 во 15:09
 15. На mdeni му/ѝ се допаѓа мислењето на Mario.Bog во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Само ова чудо е поевтино 1440P IPS 32" :) Монитор ACER 32 EB321HQ UCBIDPX, QHD

  5 Април 2020 во 14:38