• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Masterfan

 1. M

  што мислите за овој таблет?

  изгледа само капацитативните тачови имаат таква опција
 2. M

  што мислите за овој таблет?

  како, нема таква можност ?
 3. M

  што мислите за овој таблет?

  другар да те прашам уште нешто, кога ке допреш на тачот на на некое место дали се случува да се кликне на малку понастрана од тамо каде си допрел? Ова ме интересира бидејки имам видено на PDA i-mate да прави такви работи, ке сакам да напишам некој текст и ке кликнам на една буква а ке се испише...
 4. M

  што мислите за овој таблет?

  ок фала ти за информациите, само ми е шубе да купувам од АМЦ поради ужасно лошо искуство со нивниот сервис. НЕДАЈ БОЖЕ да треба да го носам на сервис, ќе ми го држат 80-90 дена како компјутерот пред некоја година, ке ми наплатат и ке ми речат дека тоа не подлежело на гаранцијата (ке наместат...
 5. M

  што мислите за овој таблет?

  a овој што марка е, каде може да го купам овој таблет за 5000 ден. и дали има капацитативен тач ?
 6. M

  Рецензија Рецензија за TP-Link Portable 3G/3.75G Wireless N Router

  стварно очекував да е со вграден 3G модул, а која е цената на овој уред ?
 7. M

  што мислите за овој таблет?

  Сакам да го купам овој ST ipad m-07 поради тоа што е само 4,500 денари! Дали некој од вас има некои пофалби/критики за истиов? Нешто ми е сумливо за овие ST, зошто немаат веб сајт. Ги немаше до лани, и оп се појавија.
На врв Дно