• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од marti_a_n

 1. marti_a_n

  3D Mark Firestrike & Unigine Valley - ваши резултати

  Здраво дечки :-D Прашање... Имам две мачиња 7970 во Crossfire и резултатите на 3DMark ми испаѓаат супер додека на Unigine Heaven резултатите се катастрофални како што можете да видите, ми ја чита само едната графичка дури и кога е во Crossfire PC-то. Но како и да е, дури и резултатире со една...
 2. marti_a_n

  Здраво :-D

  Здраво дечки :-)
На врв Дно