• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

marti_a_n

Локација
Скопје
Processor & Cooler
Intel Core i7 4771 & Termaltake Jing
Storage
Samsung SSD 850 EVO 250GB & 15TB various
PSU
BeQuiet Power Zone 1000W
RAM
16Gb DDR3 Kingston HyperX Beast
VGA
2x Crossfire SAPPHIRE Radeon HD 7970 3GB 384-Bit GDDR5 PCI Express
Case
gigabyte sumo alpha
Mouse
Zalman ZM-GM4
Audio
Sound Blaster Recon3Di & Genius SW-HF5.1 6000 & 2x Yamaha MSP3
Monitor
BenQ EW2730 27"
Keyboard
Alienware Tactx
Motherboard
Gigabyte G1.Sniper M5
OS
Windows 10 64-bit
Прекар
The Gamer
Професија
Видео монтажер, камерман, фотограф
Омилен цитат
Do. Or do not. There is no try.
Jedi Master Yoda
Пол
Машки
Интереси
Gaming :-)

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 2. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно