• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Martaaa

 1. Martaaa

  C++ zadaci

  Fala mnogu :)
 2. Martaaa

  C++ zadaci

  Ako mozi pomos za zadacava, vo C++... fala odnapred. Platen spisok na vraboteni! Da se napravi programa vo koja ke se vrsi presmetka na plata, soglasno so slednite uslovi. Podatocite za sekoj vraboten se: Ime Prezime, godini na staz, stepen na obrazovanie, bodovi od rabotno mesto. Za sekoja...
На врв Дно