• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од MarjanS

 1. M

  Сертификација и перспективност

  Perat pari i gi zamackuvaat ocite na lugeto, pri 9 fakulteti za informatika i srodni struki obucuvaat babi i ulicari za da strucni vo IT sferata :O:rolleyes:
 2. M

  mala konsultacija

  Fala, Pozdrav!
 3. M

  mala konsultacija

  Pa ne mi e jasno pocetnik sum, vi kazuvam ima primer takov u eden tutorijal
 4. M

  Сертификација и перспективност

  od kursevite ni traga ni glas, kojznae sto se sluci
 5. M

  mala konsultacija

  Pocnav da ucam java, imam instalirano JDK Netbeans 6.9.1 isto instalirav i JRE i sega ima eden primer da se iskompajlira .java file vo class file preku command promprt. Sega problemot e so command prompt sto ne ja prepoznava comandata javac, nekoe resenie?
 6. M

  Posledici od Genuine

  znaci, go eliminiraf Genuine so toa programceto remove Wat li kako bese, ostanaa posledici, go nemam Personalization tabot ni na desen klik ni vo control panel, i ne mozam da menam pozadina itn..
 7. M

  Сертификација и перспективност

  Абе у оглас за работа ти вика да поседуваш сертификат и да имаш искуство, може да се научи валда ама некако условен си на фрлање пари по полагање за сертификати или курсеви, а да стекнеш искуство мало сутра, ја до сега кај сум аплицирал сум бил одбиен, диплома по телекомуникации за у губре право:)
 8. M

  Сертификација и перспективност

  Дали е ова шисто препукување на Линуксаш и Виндоусаш :), јас мислам реално дека генерално се работи на Microsoft по некој адет
 9. M

  Сертификација и перспективност

  ne moze pojma da imas ako nema kaj da steknes praksa, barem ja takam mislam, za so i da bilo od gore navedenoto:)
 10. M

  Posledici od Genuine

  Instalirav legalen windows 7 starter koj prethodno bese instaliran na drug PC. Potoa mi se javia problemi so Genuine. Otkako go srediv so edno programce pozadinata na desktopot mi ostana crna a na desen klik menito veke go nemam Personalization tabot, nito pak ja nema ikonata vo control panel...
 11. M

  Сертификација и перспективност

  sekoj so svojata sreka drugar
 12. M

  Сертификација и перспективност

  drugo prasanje znam deka MCITP e poveke ispiti, kolku ispiti e Cisco CCNA?
 13. M

  Сертификација и перспективност

  valjda ke mi pomogne diplomata od Feit za da vlezam pozdrav i do dvajcata, osobeno do Vlatko :bravo: znaci da preciziram sto e popametno da se slusa posto valda Microsoft moze da se uci i od doma i da potenciram deka onie koi ne se prijaveni kako nevraboteni vo zavodot ke nema da moze da...
 14. M

  Сертификација и перспективност

  Со оглед на тоа што сега министерството за информатицко општество ке организира ИТ обуки за невработени па би сакал општо мислење особено за оние обуку поврзани со мрежи. Ме интересира што е поперспективно во однос на наогање пракса евентуално работа дали MCITP server administrator или CISCO...
На врв Дно