1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mario.Bog's Recent Activity

 1. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Low budget gaming PC: H110 + G4560 + 8GB DDR4 + R7 370 + 500GB HDD.

  Продавам комплетно исправен нискобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација: [ATTACH] [ATTACH] MB: Gigabyte GA-H110-M-S3H...

  20191012_230114.jpg 20191012_230122.jpg 13 oктомври 2019 во 00:30
 2. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на Tajson во темата Проценка Asus ROG GR8 II.

  Убаво мало ѕверче ама времето го гази. Моја проценка 15-16000 денари. Мада мислам дека и тоа ќе оди тешко. Треба баш да му се погоди...

  12 oктомври 2019 во 23:49
 3. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Проценка Asus ROG GR8 II.

  22-23K Кога би го склапал со половни делови од прилика оваа е математиката: ------------------------- MB = 2000 CPU = 5500 RAM = 2000...

  12 oктомври 2019 во 23:49
 4. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на omegaRED во темата Проценка Asus ROG GR8 II.

  Вреди повеќе, јас би го земал за 300€. Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  12 oктомври 2019 во 23:48
 5. Mario.Bog одговори на темата Проценка Asus ROG GR8 II.

  Bump!

  12 oктомври 2019 во 12:12
 6. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на gOJDO во темата Gaming PC: Asus B450 + Ryzen 7 1700 + 16GB DDR4-2667 + RX580 4GB + 256GB NVMe + 1TB HDD.

  Продавам комплетно исправен гејминг компјутер со следнaва конфигурација: [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] MB: Asus B450M-K, нова 3 години...

  20191011_145618.jpg 20191011_145609.jpg 20191011_174844.jpg 11 oктомври 2019 во 18:55
 7. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на sostius во темата Буџет Телеком договор.

  Еве нека биде -20% од цената на Телеком. Важи до Недела. Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација

  10 oктомври 2019 во 19:38
 8. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на TIG@R во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Со арно да ги тераш, ако не ги шитнеш. А за дијагноза си во право. После точна дијагноза си тераш терапија и си уживаш. Испратено од...

  9 oктомври 2019 во 11:21
 9. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на Pane24 во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Да си зирнел кај @gOJDO од таа марка за тие пари ке си земел 1000w.

  9 oктомври 2019 во 09:17
 10. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на IcePick во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  [IMG] Logitech G102 Нексио 1680ден.

  9 oктомври 2019 во 09:17
 11. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на MasteR_#0 во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Logitech G102 и G.Skill MP780 од Нексио, 1680 и 770 ден. соодветно. [ATTACH]

  g102 & mp780.jpg 9 oктомври 2019 во 09:16
 12. Mario.Bog започна нова тема:

  Проценка Asus ROG GR8 II

  На проценка иде пребилд Asus ROG GR8 II на мој роднина, одговарам за чудово и гарантирам за истото. Сочувано со мала замерка на едното...

  IMG-c4face14b2d272d2a3582e676132a3e5-V.jpg IMG-181e3ce6324157004ab7adbcf46f197e-V.jpg IMG-b460ba99a6721388b5e648350c582be6-V.jpg IMG-a069bc5104b1ec25be8a69c8dc24d0fa-V.jpg IMG-e2cf694c4cb1af157fbf3dd24c71670e-V.jpg IMG-2a74d978549b56c46bbd0416e17db894-V.jpg IMG-e1e60b822cb0709d48bd81fc84c34c73-V.jpg IMG-4fe22d0b9ad77634be8ac6a3b9a73ce5-V.jpg

  Форум: Продавам

  8 oктомври 2019 во 11:07
 13. Mario.Bog одговори на темата 2 x Напојувања и 3 x HDD 1TB.

  Цена за сите комплет 3800

  7 oктомври 2019
 14. На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа мислењето на Pane24 во темата Проценка SAMSUNG GALAXY S8+.

  Ве заболе па вас што и колку го продал. Ај терајте магарто пред вас :)

  7 oктомври 2019