• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од mali98

 1. M

  Имам проблем со мојот монитор (QUART)

  немат врска со резолуција зш немат ич да ми ја уклучвит играта на таа рез ако не ја подржвит така? а мене ми се исклучвит негде на 5-10 мин.
 2. M

  Имам проблем со мојот монитор (QUART)

  NVIDIA GeForce 9600 GT иам колку би била нормална тепертатура и кај да видам? bios?
 3. M

  Имам проблем со мојот монитор (QUART)

  Имам проблем со мониторов... ко ке играм игри со барет појака графика на сред игра мониторов му се исклучвит... ком работит ама ко на sleep да се стават пр ако имат музика од играва од ко ке се исклучит мониторов се исклучвит и музиката... незнам шо да прам pls help!!
На врв Дно