• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од maksten

 1. maksten

  [Туторијал] cPay/CaSys PHP интеграција во 3 чекори

  Ако некој друг има на форумов што би сакал да се нафати нека пише слободно. Инаку ако не е проблем имплементацијата да биде направена односно целосно во функција до 1ви Септември. Што се однесува до цената и плаќањето останува да се видиме и да прецизираме за истото. Дали има разлика ако е...
 2. maksten

  [Туторијал] cPay/CaSys PHP интеграција во 3 чекори

  Pulse, Ви благодариме на Вашата препорака. Во моментов немаме девелопер кој би можел да ни ги изработи и овие едноставни решенија. Потребен ни е девелопер со малку поголемо искуство со Magento за имплементација со оглед дека сакаме да воведеме и онлајн плаќање на рати и автоматски обновливи...
 3. maksten

  [Туторијал] cPay/CaSys PHP интеграција во 3 чекори

  Некој дали има искуство или да препорача некој кој може да помогне со имплементирање на комерцијален модул за онлајн наплата со Magento?
 4. maksten

  Бараме Magento и/или Drupal developer

  Бараме Magento и/или Drupal developer
 5. maksten

  Дали некој има искуство со Casys (Касис)

  По она што најдовме на темава само за OpenCart има достапна комерцијална екстензија за банки што подржуваат Casys по цена од 299$. Не интересира дали постојат слични екстензии или модули за Magento или Drupal или дали некој од овој форум може да понуди нивна имплементација. Воедно доколку...
На врв Дно