• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од makedon4e

  1. M

    PHP скрипта која симулира барање од друга ип адреса

    Потребна ми е некоја PHP скрипта, или код кој ќе симулира дека барањето до серверот е извршено од самиот сервер (од ип адресата на серверот), а не со ип адреса на корисникот. Поточно, од една страна земам податоци и таа страна ја запамтува ип адресата од серверот од кој е испратено барањето (ип...
На врв Дно