• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од MADzO

 1. M

  Linux tutorial

  Потребно ми е објаснување за тоа како работи LabPlot (во Linux) ако знае некој или ако може да најде на македонски, српски, хрватски нека пише фала однапред!!
 2. M

  Компјутерот се гасне сам!!!

  70% сум сигурен дека во прашање е кулерот или пак некој вирус
На врв Дно