• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Madness

  1. M

    Заштита на податоци

    Здраво, Правам проект на тема Заштита На Податоци, па би замолил некој ако може да ми најде текст поврзан со темава на Македонски. Успеав да најдам за Антивируси и Огнени Ѕидови (на Википедија), ми треба нешто за Backup, Заштита од хакери, Архивирање на податоци и слично поврзано со темата...
На врв Дно