• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од macedonmk

 1. M

  Царинска тарифа

  ne se razbravme....pratkata mi e so fedex no oni se otkazaa od proceduiranje oti nemale dozvola za baterii da carinat, a razgovarav so dhl zatoa sto mi se prijateli ovie ovde i gi prasav cisto informativno, a sam ke si proceduiram ne e to problem, no lugevo sto im e toa rabota (vo slucajov...
 2. M

  Царинска тарифа

  ne be druze, 3 god poracuvam sekakvi pratki...ova ne mi se slucilo, 3000$ imam potroseno na internet nikogas do 50$ ne mi zele carina i ddv...prijatelite od dhl mi kazaa sega i za 15$ veke carinat, vikaat mesecov samo se karame so musterii koi mislat deka dhl e kriv (po default)
 3. M

  Царинска тарифа

  Април - Мај ... 2014... НАМАЛЕН Е ЛИМИТОТ НА БЕЗЦАРИНСКИ ПРАТКИ ШТО БЕШЕ ДО 50$ ВРЕДНОСТ..... Е СЕГА Е ДО 25 $ ОКЛОЛУ 15-18 ЕУ .....КАТАСГРОФА.....ПРЕД 5 ДЕНА ПЛАТИВ 2000 ДЕН ЦАРИНА , 300 ДЕН ДДВ ЗА ПРАТКА ОД ЕБАЈ ШТО ЈА ПЛАТИВ 40 $ ....КАТАСТРОФА ЕЈЈ....ДЕНЕС МИ Е ЗАПРАНА ПРАТКА СО 7 МАЛИ...
На врв Дно