• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од m1st3r.0

 1. m1st3r.0

  Лоши сектори на нов хард

  вечер ке го пуштам нека си врти раат
 2. m1st3r.0

  Лоши сектори на нов хард

  да не се секирам тогаш,си реков ако е нешто ризично дури е време да интервенирам,благодарам
 3. m1st3r.0

  Лоши сектори на нов хард

  Пред некој месец купив од АМЦ лаптоп Аcer Аspire E1-531 Ми немаше текнато да го проверам со HD Tune да го проверам хардот па еве денес му дојде времето кога гледам нешо "warning" Прашањето ми е дали тоа се лоши сектори? Негде по форумот имам читано но не се сеќавам точно со колку лоши сектори...
 4. m1st3r.0

  S7589 проблем со бутирање

  Го средив :D конечно го флеширав со нов РОМ со помош на SP Flash Tool Ви благодарам на сите што се вклучивте за решавање на проблемот. Во случај некој да има вакви или слични проблеми со кинески телефон слободно нека ме контактира колку шо можам ке помогнам.
 5. m1st3r.0

  S7589 проблем со бутирање

  п.с ако најди некој решение од срце ке му пратам 1000 ден да се почасти
 6. m1st3r.0

  S7589 проблем со бутирање

  неќи ,секако пробав,немам идеа шо да пробам поке али мислам дека го сјебав,то е то памет за друг пат.
 7. m1st3r.0

  S7589 проблем со бутирање

  чук-чук :oops:
 8. m1st3r.0

  S7589 проблем со бутирање

  Здраво дечки,пред некое време купив кинески телефон со андроид систем S7589 MT6589 http://www.aliexpress.com/item/Free-flip-cover-Star-S7589-Quad-Core-MTK6589-1-2GHz-1GB-RAM-5-8-HD-Screen/891005953.htmlОдма од кој го зедов го рутирав и си работеше одлично.Пред некој ден инсталирав Титаниум...
 9. m1st3r.0

  Windows XP инсталација на HP pavilion g7 лаптоп

  за windows xp немаат повеќе поддршка со драјвери http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Operating-Systems-and-Software/General-XP-Downgrade-Guide-for-HP-Laptops/td-p/83267 Ке пробам со windows 7-ka http://www.eightforums.com/tutorials/13326-downgrade-windows-8-windows-7-a.html Благодарам на сите...
 10. m1st3r.0

  Windows XP инсталација на HP pavilion g7 лаптоп

  Со две пробав
 11. m1st3r.0

  Windows XP инсталација на HP pavilion g7 лаптоп

  Здраво,поздрав до сите, пред некое време ми донесоја HP pavilion g7 лаптоп од USA со windows 8 инсталиран. Пошо не можам да го работам решив да инсталирам windows xp 64 bit.Фино го сетирав да бутира од ЦД/ДВД,ја ставив xp инсталацијата али никако да почни инсталацијата. И така си пробвав едно...
 12. m1st3r.0

  Најдобар одговор Проблем со write-protected microSD картица

  Ништо не бидна и со DBAN " failed " излегва. Пробав и преку една од линукс дистрибуциите " error " излегва. То е то се откажав. Сепак благодарност до сите шо се вклучија во решавање на проблемот.
 13. m1st3r.0

  Најдобар одговор Проблем со write-protected microSD картица

  Веке се помирив со тоа дека шансите ми се ептем мали,уште да пробам со некој алатки и се откажвам.Јас мислам се шо е 16 ГБ и над и е "бош" марка има голема веројатност да биди со квар Ке пробам и така и со DBAN и ако не биди ништо се откажвам. п.с секако ке го исклучам физички хардот,имам...
 14. m1st3r.0

  Најдобар одговор Проблем со write-protected microSD картица

  Дали има некој пробано со DBAN ? си велам да ја поминам со DBAN можи ке се среди.
 15. m1st3r.0

  Најдобар одговор Проблем со write-protected microSD картица

  уште преку линукс немам пробано,вреди и тоа да се проба пред да ја фрлам Нокиа N82 тешко дека ке најдам али ке се потрудам на некој друг модел од Нокиа да ја форматирам Пробав и со таја алатка,нон стоп ми се јавува оваја грешка "Format Error occured at offset" 1. мојата нема такво слајдерче...
На врв Дно